logopedy 4

9-10 лютого 2019 року на базі кафедри дошкільної освіти проходив науково-практичний семінар «Методика корекції порушень артикуляційної моторики: логопедичний масаж, артикуляційна та дихальна гімнастика».

logopedy 5

Учасники освітнього заходу – викладачі кафедри дошкільної освіти, студенти, педагоги й логопеди-практики міста. Лекторкою науково-практичного семінару стала викладач Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, член української асоціації корекційних педагогів Н. С. Гаврилова.

«В Україні, як і в європейських країнах, спостерігається негативна тенденція – зниження рівня розвитку мовлення дітей. Навіть стандартна норма кількості слів, які вимовляє дитина в 3 роки, зменшилася з трьох тисяч слів до двох. Дійсно, мовлення дітей формується з деякою затримкою, особливо у хлопчиків. Зараз неабияк зростає потреба у логопедичній допомозі всім дітям. Саме тому ми запросили колегу – Наталію Степанівну Гаврилову, яка висвітлила питання корекції дихання, артикуляції та вимови фонем на своєму науково-практичному семінарі», – наголосила старший викладач кафедри дошкільної освіти, кандидат соціологічних наук Т. Г. Коломоєць.

logopedy 1

Семінар містив три модулі: перший було присвячено нейродинамічним процесам мовлення дітей та їх порушенням, другий – формуванню правильного мовного дихання та артикуляції, третій – постановці вимови фонем у дітей. Слухачі мали змогу збагатити не тільки свої теоретичні знання, а й вдосконалити практичні вміння.

«Було дуже цікаво дізнатися багато нового. Я працюю з дітьми, саме тому отримана інформація стане мені у великій нагоді. Мені, як логопеду без досвіду, легко та доступно пояснили й продемонстрували алгоритм формування звуків», – ділиться враженнями учасниця науково-практичного семінару Ганна Гонтарик.

logopedy 3

Під час доповіді Наталія Степанівна демонструвала правильні прийоми постановки дихання, логомасажу й артикуляції фонем. У свою чергу учасники заходу проводили діагностику порушень дитячого мовлення за мультимедійною презентацією й заповнювали спеціальні мовні картки. Кожен учасник семінару отримав іменний сертифікат.

Криворізький педагогічний вдячний Наталі Степанівні Гавриловій за логопедичне просвітництво й співпрацю!