13 березня 2019 року на базі КДПУ відбувся науково-методичний семінар «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень та навчання: (Web of Science Core Collection, Journal Citation Report, EndNote, ResearcherID)».
Українська наука сьогодні орієнтована на світові бази даних, а цикл дослідницької діяльності передбачає активну участь у міжнародній наукометрії. Фахівець з аналітичних ресурсів, к.б.н., старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Ірина Тихонкова висвітлила питання вибору наукових видань для публікації результатів досліджень в умовах високої конкурентності галузі наукової видавничої діяльності.
Ректор Криворізького педагогічного, проф. Я. В. Шрамко підкреслив важливість наукометричних баз даних для підвищення якості наукової роботи, представив гостю та надав їй слово. Пані Ірина детально розповіла про можливості якісного представлення досліджень в інформаційному полі сучасної науки, надала вичерпні відомості про інструменти науковця від Clarivate Analytics, познайомила присутніх із видами та бізнес-моделями наукових журналів і вимогами до них, попередила про необхідність пильно відслідковувати якість видань, уникати «хижацьких» журналів.
Доповідачка аргументувала важливість публікацій в авторитетних наукових часописах для поширення досліджень і збільшення наукометричних показників науковців та закладів вищої освіти, наголосила на необхідності точного цитування джерел, послуговуючись можливостями бібліографічних менеджерів.
Професорсько-викладацький склад КДПУ зацікавили принципи відбору журналів для колекцій Web of Science, а також принципи формування реферативної бази даних. Під час своєї презентації Ірина Тихонкова нагадала про можливості доступу до WoS, а також інструментів EndNote та ResearcherID, розкрила нюанси пошуку матеріалів за різними параметрами, роботу з отриманими результатами, можливості їх уточнення, фільтрації і сортування.
«На базі Web of Science доступний чіткий алгоритм дій для знаходження повних текстів досліджень і налаштування персональних сповіщень, для збереження і впорядкування необхідних для роботи статей, оформлення результатів власних досліджень відповідно до вимог різних наукових журналів», - наголосила І. Тихонкова. Відтак звернула увагу учасників семінару на можливості інтегрованих до текстового редактора інструментів EndNote.
Нагадуємо, що 31 травня доступ університету до Web of Science буде відновлено.
Презентація з семінару доступна для вільного завантаження за посиланням.