8-9 листопада 2019 року на базі кафедри соціології та економіки Криворізького педагогічного відбулася V Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Інформаційне суспільство і Природа: вектори взаємовпливу».
До організації традиційної наукової події соціологів КДПУ долучилися колеги з Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, Класичного приватного університету (м. Запоріжжя), Сілезької політехніки (м. Забже, Польща). Провідні науковці галузі взяли участь у пленарному засіданні конференції та приєдналися до роботи в тематичних секціях.
У своїй доповіді «Інтелігентний розвиток і наука: репрезентація ціннісно-інструментальної основи, польського досвіду та українських перспектив» д. соціол. н., проф. кафедри соціології та економіки А. С. Лобанова розкрила пріоритетні напрямки й засадничі принципи стратегії «Європа-2020», зокрема важливість інтелігентного (розумного) розвитку й збільшення соціальної залученості, наголосила на досвіді Польщі у сфері підтримки економіки з більшою зайнятістю населення, підкреслила важливість сприяння розвитку науки для реалізації положень європейської стратегії.
Д. соціол. н., проф. кафедри соціології та соціальної роботи Класичного приватного університету (м. Запоріжжя) С. Л. Катаєв представив доповідь «Соціологічні інтенції феноменологічної психології тіла», у якій детально зупинився на питаннях соціологічного дискурсу тілесності й висвітлив низку аспектів розкриття соціальності через тіло й жести людини.
Під час обговорення доповідей науковці взяли участь у насичених фахових дискусіях з актуальних питань сучасної соціологічної науки. Учасники конференції працювали над філософськими й соціальними проблемами взаємодії соціуму з природою, вивчали особливості інформаційних технологій взаємодії людини з суспільством і людини з природою, обговорювали проблеми екологічної етики та системи цінностей у взаємодії «суспільство-інформація-природа».