Канікули – це час для цікавих і корисних інтерактивів. Нещодавно на кафедрі математики та методики її навчання було організовано та проведено п’ятиденну літню математичну школу «MathSchoolKDPU – 2023». Як це відбувалося, дізнавався прес-центр.
Літня математична школа – це традиційний захід, який об’єднує учнів 8-11 класів задля підвищення їх теоретичної обізнаності та практичних навичок. Упродовж 26-30 червня 2023 року в онлайн-форматі відбувалися двогодинні заняття, присвячені розв’язанню задач оптимізації.
«Ідея створення школи виникла орієнтовно у 2019 році, коли я побачив оголошення на Facebook про Харківський літній математичний табір. Дуже хотілося організувати щось подібне для математично обдарованих криворізьких учнів. Кафедра підтримала цю ідею: вже в червні 2021 року було організовано Літній математичний табір MathCampKDPU-2021. Через повномасштабне вторгнення в 2022 році його діяльність була призупинена; цьогоріч цей захід відродився у статусі «онлайн-школи». Завдяки підтримці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України та громадської організації «Міжнародна асоціація дослідників з дидактики математики» географію учасників дистанційних занять розширили представники Дніпропетровської та Чернівецької областей», – розповідає завідувач кафедри математики та методики її навчання, канд. пед. наук, доц. Д. Є. Бобилєв.
Центральною темою цьогорічних зустрічей стали задачі оптимізації, зокрема вивчення навколишнього світу шляхом здійснення математичного моделювання. Головними підтемами курсу були поняття лінійного програмування та їх основні терміни (лінійна функція, обмеження, оптимальний розв'язок, вершини тощо); графічний метод розв'язання задач лінійного програмування (вивчення способу візуалізації задач і розв'язання їх за допомогою графічного методу); симплекс-метод; двоїстість тощо.
Щоденні заняття були поділені на два блоки: теоретичний та практичний. Спочатку учні отримували важливу інформацію, на якій ґрунтувалася подальша робота, а під час практичного блоку розв’язували задачі й виконували навчально-дослідницькі програми.