courses031218 3

Криворізький педагогічний продовжує серію репортажів про підготовчі курси для майбутніх абітурієнтів. Цього разу ми представляємо українську літературу, яку вивчають випускники шкіл на курсах.

courses031218 1

Українська література є обов’язковим предметом зовнішнього незалежного оцінювання, що утворює разом із українською мовою спільний тест. Незважаючи на те, що українська література не виноситься на ДПА, вона відіграє вагому роль у загальному результаті тестування. Саме тому постає питання про ретельну підготовку учнів.

Курси підготовки в педагогічному містять розділи, передбачені програмою зовнішнього незалежного оцінювання, такі як: усна народна творчість, давня українська література, література кінця XVIII – початку XX століття, література ХХ століття, твори українських письменників-емігрантів, сучасний літературний процес. Заняття відбуваються за блоками з подальшим повторенням вивченого матеріалу.

courses031218 2

«Специфіка нашої роботи подібна до університетської. Заняття зі слухачами проходять як в лекційному, так і в практичному форматах. На лекціях я окреслюю основний базис, на який варто звернути увагу у творах. А на практичному занятті майбутній абітурієнт повинен перечитати твір, який виноситься на зовнішнє незалежне оцінювання. Після завершення тематичного модуля слухачі складають тести, щоб побачити рівень засвоєних знань. Також програмою ЗНО передбачено те, що окрім знання текстів, учень повинен вміти й аналізувати твір за жанровою специфікою, за образами, за поетичними тропами»,  – розповідає викладач курсів, доцент кафедри української та світової літератур, кандидат філологічних наук С. В. Щербак.

courses031218 4

Велика перевага такої підготовки полягає в тому, що викладач допомагає школярам систематизувати вивчений матеріал, впізнавати літературних героїв за їхніми цитатними характеристиками й репліками, асоціювати письменників з їхніми творами, а також за словами митців і літературних критиків співвідносити авторів та їх творчий доробок, орієнтуватися в таких поняттях: «розстріляне відродження», «київські неокласики», «празька школа поетів», «шістдесятництво», «дисидентство», розумітися на загальних теоретичних поняттях тощо.

«Мені дуже подобається відвідувати ці курси. Наш викладач дуже гарно пояснює матеріал. Мені здається, якщо і надалі так наполегливо вчитися, то це дасть неабиякий результат», – ділиться враженнями слухачка курсів Юлія Горохольська.

Українська література – це душа нашого народу. Вона є віддзеркаленням переживань, традицій, історично-культурних подій життя незламного народу. Тому кожен сучасний українець повинен не тільки знатися на творчості наших письменників, а ще й пишатися мудрою спадщиною видатних українців.

6350
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31