18 червня 2019 р. першокурсники спеціальності «Соціологія масової комунікації, журналістики і реклами» склали незвичайний іспит з математичної статистики. Фінальне випробування проводилося у форматі захисту навчальних проектів – авторських соціологічних досліджень, виконаних здобувачами вищої освіти.
Навчальні проекти майбутніх соціожурналістів було присвячено дослідженню важливих проблем сучасного суспільства. Анастасія Скляренко вивчала духовні потреби своїх респондентів, дізнаючись, які культурні заходи вони відвідували впродовж останнього місяця. «Чи впливає сталий розвиток особистості на вживання алкоголю?» - таке питання зацікавило Анастасію Терещенко. Її колега Аліна Дуднікова вивчила чинники, які впливають на здоров’я людини й вплив віку на фізичну активність, а Владислав Гонець зацікавився великою політикою: він дослідив електоральні настрої співгромадян з метою визначення партій, що мають найбільші шанси на прийдешніх парламентських виборах.
«Обравши тему з орієнтовного списку запропонованих, студенти підготували й розіслали своїм респондентам Google-форми, що містили перелік відповідних питань. Сьогодні вони презентують результати цих соціологічних досліджень», - розповіла к. п. н., доцент кафедри математики та методики її навчання Т. Г. Крамаренко.
Студентські соціологічні дослідження було чітко структуровано: автори навчальних проектів зазначали кількість респондентів, їх стать, вік і соціальний статус, а також рівень обізнаності в темі дослідження. Було визначено необхідні статистичні коефіцієнти, кореляційні зв’язки й частотні показники; отримані статистичні результати було оформлено в таблиці, діаграми й графіки.
На захисті не обійшлося й без належної процедури опонування: «білі» опоненти підкреслювали актуальність обраних колегами тем і звертали увагу на влучні акценти досліджень, «чорні» ж надавали рекомендації щодо вдосконалення майбутніх проектів.
Засоби математичної статистики – важливий інструмент соціологічної науки. Це добре усвідомлюють майбутні соціожурналісти: група СМК-18 сумлінно поставилася до створення й презентації власних досліджень, зробивши новий успішний крок на шляху до професійної майстерності.