09 травня 2022 року відбулася нарада при керівництві університету, у якій взяли участь проректори, декани, заступники деканів факультетів, завідувач навчально-методичного відділу, заступник головного бухгалтера університету. Під час наради обговорено результати реєстрації студентів на вибіркові дисципліни 2022-2023 н. р. та зміст Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році. 

З основного питання наради доповідала Бондаренко О. В., завідувач навчально-методичного відділу, яка узагальнила результати реєстрації студентів задля вивчення вибіркових дисциплін у наступному навчальному році.

Ольга Володимирівна поінформувала, що відповідно до розпорядження від 30 грудня 2022 р. № 63 у 2022–2023 н. р. викладання вибіркових дисциплін циклу загальної підготовки бакалаврів за навчальними планами 2017–2020 рр. забезпечується на всіх факультетах та спеціальностях у 5 семестрі кафедрою філософії (одна дисципліна) та будь-якою випусковою кафедрою університету, окрім кафедр філософії, соціології та масових комунікацій, педагогіки (одна дисципліна); у 6 семестрі кафедрою філософії, а в 7 семестрі – кафедрою соціології та економіки. На спеціальностях, де це передбачено навчальним планом, у 6 семестрі вивчатимуть спецкурси з педагогіки або психології. Викладання вибіркових дисциплін загальної підготовки бакалаврів за навчальними планами 2021 р. забезпечуватиметься на всіх факультетах та спеціальностях у 3 семестрі будь-якою кафедрою університету (крім кафедри філософії), у 3 і 4 семестрах кафедрою філософії.

Цьогоріч з 05 по 25 квітня студенти майбутніх ІІ, ІІІ і IV курсів обирали дисципліни вільного вибору за допомогою спеціального програмного забезпечення, розробленого фахівцями інформаційно-обчислювального центру, доступ до реєстраційної форми здійснювався на платформі MOODLE. Дисципліни циклу професійної підготовки здобувачі освіти обирали шляхом заповнення реєстраційних форм в СУЕНК університету, розроблених методистами сектору моніторингу якості освіти навчально-методичного відділу.

Загалом, у реєстрації взяли участь близько 50 % здобувачів освіти. З-поміж дисциплін вільного вибору найчастіше реєструвалися для вивчення таких навчальних курсів, як-от: «Естетика», «Етика», «Логіка», «Культурологія», «Соціологія сім’ї та шлюбу», «Соціальна психологія спілкування», а також «Педагогічна майстерність майбутнього вчителя».

Активно студенти обирали для вивчення в наступному навчальному році й дисципліни вільного вибору, запропоновані кафедрами незалежно від спеціальності та освітньої програми. Здобувачі освіти надали перевагу таким дисциплінам, як-от: «Інтенсивний курс англійської мови з підготовки до вступу в магістратуру», «Психологія усвідомленого батьківства», «Психологія благополуччя», «Оздоровчий фітнес», «Фотосправа».

Наразі за результатами реєстрації формуються групи для вивчення вибіркових дисциплін, а також продовжується робота з підготовки до перереєстрації, на яку будуть запрошені ті здобувачі освіти, які взяли участь у реєстрації, однак для укомплектування груп не набралося достатньої кількість осіб.

В обговоренні взяли участь декани факультетів.

Підсумовуючи, Шрамко Я. В. зазначив, що реєстрація студентів задля вивчення вибіркових дисциплін є позитивною практикою, яка успішно реалізується в університеті. Ярослав Владиславович наголосив, що відповідно до Положення про індивідуальну освітню траєкторію здобувачів вищої освіти в КДПУ навчально-методичний відділ має своєчасно сформувати групи студентів, інформацію про які передати в деканати, відповідним кафедрам і диспетчерам для складання розкладу на 2022-2023 н. р.

Окрім основного питання, під час наради виступила Віхрова О. В., відповідальний секретар приймальної комісії КДПУ, декан фізико-математичного факультету, яка поінформувала про особливості вступної кампанії у 2022 р. і зауважила, що наразі скасовано Наказ Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2021 року № 1098 про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році, а наказом МОН України від 27 квітня 2022 року № 392 затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році.

Олена Вікторівна проаналізувала основні зміни, характерні для процедур вступу абітурієнтів для здобуття освіти за першим (бакалаврським) і другим (магістерським) рівнями вищої освіти. Так, у 2022 році для пільгових категорій замінено вступні випробування у закладі освіти на індивідуальну усну співбесіду; скасовано квоту 3 і 4; скасовано ЗНО і передбачено вступ за результатами національного мультипредметного тесту; скасовано ЄВІ; змінено термін прийому заяв тощо.

В обговоренні взяли участь проректори, декани факультетів, завідувач навчально-методичного відділу.

Узагальнюючи обговорення, Шрамко Я. В. наголосив на активізації діяльності приймальної комісії університету та інших відповідальних структурних підрозділів задля того, аби вступна кампанія 2022 р. відбувалася на високому організаційному рівні.

У різному виступили:

– Баруліна Ю. О., в. о. проректора з науково-педагогічної роботи, яка поінформувала про відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (відповідно до телефонограми Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 06.05.2022 р. №2006/0/211) та необхідність вчасного подання інформації про проведені заходи.

– Бондаренко О. В., завідувач навчально-методичного відділу, яка наголосила на потребі вчасного подання кафедрами екзаменаційних білетів для атестації здобувачів освіти методисту Бориті В.М.

 

19208
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок