14 травня 2018 року відбулася чергова оперативна нарада при ректорі університету, у якій взяли участь проректори, декани факультетів, голова профкому, заступник головного бухгалтера університету. У зв’язку із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» було розроблено План заходів на 2017 – 2029 роки, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 № 903-р, що передбачає спеціальну підготовку вчителів початкової школи до впровадження нового Державного стандарту початкової освіти.

Згідно з Наказом МОН України № 34 від 15.01.2018 р. «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» передбачено обов’язкове проходження онлайн-курсу для вчителів початкової школи, які навчатимуть перший клас із вересня 2018 року. Таким чином, у зв’язку з вимогами МОН України випускник закладу вищої педагогічної освіти спеціальності «Початкова освіта» також має бути підготовленим до роботи в  Новій українській початковій школі.

Задля забезпечення готовності випускників напряму підготовки 6.010102 «Початкова освіта» (спеціальності 013 «Початкова освіта») до роботи в умовах Нової української школи з урахуванням листа Міністерства освіти і науки України від 02.02.2018 р. №1/11-1176 на Вченій раді університету від 08.02.2018 р. (протокол № 8) було розглянуто питання про внесення змін до навчальних планів і робочих навчальних планів, про що видано відповідний Наказ від 09.02.2018р. №55, що передбачає збільшення обсягу годин на підготовку до атестації здобувачів вищої освіти у формі проходження он-лайн курсу на платформі EdEra обсягом 60 годин за рахунок самостійної роботи студентів з дисциплін «Фізична культура з методикою викладання», «Музичне виховання і основи хореографії з методикою викладання».

На нараді обговорювалося виконання наказу від 09.02.2018 р. № 55, про організацію проходження студентами он-лайн курсу на платформі EdEra. З доповіддю з цього питання виступила завідувач кафедрою початкової освіти Павлик О. А., яка повідомила, що всі студенти 4 курсу напряму підготовки 6.010102 Початкова освіта та студенти магістратури за спеціальністю 013 Початкова освіта зареєструвалися для проходження цього курсу. Для студентів 4 курсу це є умовою допуску до складання підсумкової атестації, а 1 курс магістратури в рамках самостійної роботи з відповідної дисципліни. Після кожного модуля старости груп збирають інформацію про стан та рівень проходження модулів й звітують особисто декану та завідувачу кафедри.

Олена Анатоліївна також розповіла про структуру, терміни проходження модулів й типи завдань курсу, про проблеми, які виникали під час проходження перших двох модулів. Для викладачів кафедри початкова освіта було видане розпорядження про обов’язкове проходження цього курсу й всі викладачі зареєструвалися й проходять цей он-лайн курс.

В обговоренні виступили також декан Гергель Є. Л., який розповів про організацію реєстрації та контролю проходження он-лайн курсу студентами.

Ректор університету Шрамко Я. В. наголосив, що Міністерство освіти і науки України попередило про допуск до роботи в першому класі у 2018 році тільки тих вчителів, які матимуть відповідний сертифікат. Керівництво університету задля забезпечення умов якісної підготовки конкуретноспроможних фахівців, вирішило зробити проходження он-лайн курсу для студентів 4 курсу напряму підготовки «Початкова освіта» обов’язковою умовою допуску до складання кваліфікаційного екзамену.

Шрамко Я. В. зазначив, що робота на факультеті та кафедрі організована й ведеться на належному рівні, а запропонований курс є гарним підвищенням кваліфікації вчителів, цей курс дозволяє переорієнтуватися вчителям та викладачам на нову українську школу, а проходження курсу є цікавим та корисним.

У різному виступили:

- проректор з науково-педагогічної роботи Лисечко В. П., який повідомив про заходи: до Дня вишиванки (флешмоб 17.05.2018р. о 10.20 біля головного корпусу) та до Дня Євпропи (18.05 та 19.05.2018 р.);

- проректор з науки Гаманюк В. А. про заходи щодо проведення дня науки в університеті;

- голова ППО КДПУ Бурман Л. В. – про направлення коштів, зібраних у рамках благодійної акції на гала-концерті «Студентська весна 2018»; про презентацію літньої школи молодіжного лідерства «ПроЯв» 15.05.2018 р. о 13.50 у конференц-залі; про екскурсію до Петриківки.