postwarkdpu 1

Післявоєнний період став добою відбудови та розвитку всіх сфер та галузей суспільного життя країни. Невідкладною справою після Другої світової війни стало відновлення роботи закладів освіти, науки та культури задля нормалізації життя суспільства. Прес-центр продовжує серію публікацій, присвячених 90-річчю університету, про найважливіші етапи та постаті історії Криворізького педагогічного.

На початку квітня 1945 року в педінституті навчалося 400 студентів, працювало 35 викладачів на одинадцятьох кафедрах і трьох факультетах: фізико-математичному, мовно-літературному та природничому. Усі студенти та викладачі брали активну участь у забезпеченні відповідного обладнання кафедр та лабораторій. Уже через 5 років кількість студентів зросла до 655 юнаків і дівчат, а штат викладачів збільшився до 63 осіб.

postwarkdpu 2

Перший повоєнний випуск КДПІ

У 1951-1961 роках Криворізький державний педагогічний інститут очолював кандидат хімічних наук, доцент Митрофан Дем’янович Бонь, який розпочав відродження наукових традицій закладу вищої освіти.

Студенти, які прийшли до інституту після трагічних подій Другої світової війни, відчували велику відповідальність за свою майбутню професію. Саме така свідома й дисциплінована молодь зібралася в аудиторіях педінституту для того, щоб в майбутньому стати гарними фахівцями освітянської галузі.

postwarkdpu 1

Митрофан Дем’янович Бонь (1951-1961)

У перші повоєнні роки навчатися було непросто, адже в коридорах «гуляли» протяги, в аудиторіях частина вікон була забита фанерою, світло періодично згасало, не вистачало меблів. Хоча фонд бібліотеки було частково збережений, але підручників, посібників та художніх творів не вистачало. Студентам доводилося писати конспекти на газетних полях та слухати лекції стоячи. Незважаючи на досить складні умови навчання в післявоєнні роки, життя на факультетах було цікавим та змістовним. Завдяки наполегливій праці та науковим результатам студентських та викладацьких конференцій, у 1957 та 1958 роках стало можливим видання ІІ й ІІІ томів Наукових Записок КДПІ.

Завдяки небайдужості викладачів, працівників та студентів фонд бібліотеки активно поповнювався. У 1944-1948 роках фонд бібліотеки складав 41530 примірників; згодом, у 1949-1951 роках, ресурси книгозбірні містили 70145 видань, а вже у 1954 році бібліотека налічувала 76327 примірників літератури.

postwarkdpu 2

Напередодні 1951-1952 навчального року за сумлінну працю та зразкову організацію навчально-виховної роботи викладачі КДПІ були відзначені нагрудним знаком «Відмінник народної освіти Української РСР». Серед нагороджених –  Г. О. Гусєва (кафедра математики), М. В. Гусєв (кафедра суспільних наук), І. А. Добровольський (кафедра ботаніки), В. П. Запольський (кафедра математики), О. О. Кириченко (кафедра педагогіки), К. С. Леміщенко (кафедра хімії), В. А. Шевченко (кафедра української літератури), Ф. М. Яловий (кафедра української літератури).

На початку 1960-х років для Криворізького педагогічного розпочалася нова доба поступального розвитку.

10550
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок