his601

Криворізький державний педагогічний університет протягом 90 років сприяє розбудові й формуванню української системи якісної освіти. Команда прес-центру підготувала історичний екскурс ключовими етапами розвитку рідної альма-матер.

his602

1960 рік був ознаменований відкриттям спеціальності «Початкова освіта». Студенти з різних регіонів приїжджали до Криворізького педагогічного, щоб здобути омріяну кваліфікацію вчителя початкових класів. Уже через рік осередок педагогічної науки зазнав змін – відбулося переобрання ректора. Очільником закладу вищої освіти став кандидат економічних наук, доцент Фелікс Адамович Мазур – ректор Криворізького педагогічного з 1961 по 1973 рік. Згодом у ЗВО відбудеться інтеграція наукової і творчої діяльності: буде відкрито принципово нову для закладу спеціальність «Музика і співи».

his603

Визначним для формування сучасного образу університету стало відкриття головного корпусу на проспекті Гагаріна й подальше введення в експлуатацію прилеглих будівель – ботанічного саду, спортивного комплексу, студентських гуртожитків, їдальні.

his605

Услід за архітектурними спорудами, Криворізький педагогічний відкриває нові факультети – загально-технічних дисциплін (1974), музично-педагогічний та початкової освіти (1975). Підтримує внутрішню перебудову  новий ректор – кандидат технічних наук, доцент Валентин Іванович Биков, який визначав науково-педагогічну траєкторію ЗВО протягом шести років (1973–1979 рр.).

his606

У 1975 році великий резонанс мало відкриття єдиного в місті астрономічного комплексу. Паралельно з цим на кафедрі фізики було започатковано новий напрям наукових досліджень – комп’ютерне моделювання дефектів у кристалах (доктор фізико-математичних наук, проф. А. Ю. Ків); на кафедрі стали проводити всесоюзні семінари.

his607

Саме у цей період, у 1979 році, розпочинає свою ректорську діяльність видатний науковець, заслужений учитель УРСР, професор-новатор Павло Іванович Шевченко. Його неоціненний вклад дав поштовх для стрімкого розвитку й становлення сучасного образу нашого університету. Протягом його каденції було відкрито географічний та художньо-графічний факультети, факультет іноземних мов і факультет української філології, розпочато підготовку спеціалістів з історії, англійської та німецької мов, практичної психології.

Про найновішу історію й сучасність Криворізького педагогічного – у наступному, заключному дописі тематичної серії.