2017 03 17 11.01.54

17 березня 2017 року студенти нашого університету взяли участь у заході з нагоди Дня українського добровольця. Його організаторами стали  бійці полку «АЗОВ» та Національного Корпусу.

Гості розповіли присутнім про сучасний рух українських добровольців та історію полку «АЗОВ», яка бере свій відлік з подій Революції Гідності. Спогади про вишколи у тренувальних таборах Полтавської області, історичне збройне протистояння на вулиці Римарській у Харкові, переможні бої за звільнення Маріуполя – не залишили байдужим жодного з присутніх.

Рисунок5

Представник Цивільного Корпусу Вадим Іващенко детально зупинився на діяльності своєї організації. Серед важливих соціальних проектів, якими опікується Цивільний Корпус, – дитячий табір «Азовець», метою якого є патріотичне виховання української молоді, ініціативні групи протидії проявам сепаратизму, спортивні секції тощо.

Боєць окремої групи спеціального призначення Денис Ткалич (позивний — «Бик»)  розповів про основні світоглядні засади «АЗОВу». Ідеологія організації ґрунтується на традиційних цінностях українського народу, а їх відродження є основною метою як військової, так і соціальної діяльності добровольчого формування. Денис зауважив, що визначною рисою і базовою цінністю будь-якої організації добровольців є альтруїзм її членів, їх щирість і відданість своїм переконанням. Поділився боєць і роздумами про характер справжнього воїна та істинне лицарство, про суть війни та боротьбу своїх побратимів.

На заході був продемонстрований документальний фільм «Рух», створений продакшеном повного циклу «КІНАР». Стрічка розповідає про націоналістичний рух в Україні та відродження громадських ініціатив українського суспільства.

Рисунок4 1

Наприкінці зустрічі гості Криворізького педагогічного відповіли на численні питання присутніх та запросили усіх охочих ознайомитися з військовою амуніцією та зброєю, яка експонувалася на заході.

Нагадаємо, що нове для нашої держави свято – День українського добровольця – було встановлено Верховною Радою 17 січня 2017 року задля вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

20170317 102123