Фахівці Міністерства освіти і науки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Пенсійним фондом України вперше провели моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти. Результати цього моніторингу дозволяють аналізувати тенденцію працевлаштування фахівців та коригувати розподіл бюджетного фінансування між закладами вищої освіти.
Така інформація важлива як для оцінки якості здобутої освіти, так і для визначення пріоритетних шляхів розвитку взаємодії між сектором освіти та економікою. Показники працевлаштування будуть враховані в 2022 році при формульному розподілі бюджетного фінансування між ЗВО. Правова база моніторингу та оброблення відповідної персональної інформації була створена в 2019 році, коли Закон України «Про вищу освіту» було доповнено частиною п’ятою статті 64, відповідно до якої знеособлені статистичні дані щодо зайнятості випускників закладів вищої освіти на ринку праці розміщуються в мережі Інтернет для вільного доступу у форматі, що дає змогу їх автоматизовано обробляти електронними засобами.
18 лютого 2022 року з метою обговорення результатів моніторингу працевлаштування та подальшого його вдосконалення було проведено онлайн-нараду за участю представників закладів вищої освіти у сфері управління Міністерства освіти і науки України. Генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Олег Шаров презентував звіт із моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти й відповів на запитання присутніх. У нараді взяли участь 246 осіб, в тому числі й представники Криворізького педагогічного.
У процесі моніторингу досліджували зайнятість осіб, які закінчили навчання за бюджетні кошти в період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року. Відповідно до звіту з моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої, фахової передвищої освіти, з числа моніторингових осіб (рівнів вище молодшого спеціаліста) вдалось ідентифікувати 1575 випускників, які працюють за здобутою спеціальністю в галузі освіти.
На підставі результатів моніторингу працевлаштування було складено рейтинговий список закладів вищої освіти у сфері управління МОН для розрахунку обсягу бюджетного фінансування яких використовується Формула, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1146. Серед 138 ЗВО, які увійшли до цього списку, Криворізький педагогічний посів високе місце серед кращих закладів вищої освіти: наш університет - на 14-й позиції рейтингу за показником оцінки зайнятості. По Дніпропетровській області КДПУ входить до трійки ЗВО з найкращими показниками працевлаштування, а серед педагогічних закладів вищої освіти України КДПУ посідає 4 місце за показниками працевлаштування випускників.
Криворізький педагогічний - Ваш надійний гарант працевлаштування!