1

Із перших днів російської збройної агресії десятки викладачів, студентів і випускників КДПУ стали на захист свободи й незалежності України, долучившись до лав Збройних Сил і територіальної оборони. Одним з наших мужніх бійців був Євген Василець, випускник на той час історичного факультету.

Євген вступив до Криворізького педагогічного в 2010 році, вивчав історію та право. Після завершення навчання в 2015 році викладав історію в Криворізькій гімназії № 101. Юнак був одним із тих студентів нашого університету, які наприкінці 2013 року вийшли на Євромайдан, щоб захистити цивілізаційний вибір української нації.

2

«Пам'ятаю Євгена як спокійного, вдумливого студента. Він умів критично мислити, оцінювати ситуацію», - ділиться зав. кафедри історії, канд. істор. наук, доц. Н. А. Печеніна. «Завжди спокійний. Але із запитаннями в коріння проблеми. Так було на заняттях. Останніми роками - більше авторських відповідей ніж запитань. Справжній історик», - згадує на своїй Facebook-сторінці канд. істор. наук, доц. кафедри історії Т. Ф. Мак.

Приєднання до лав ЗСУ стало свідомим вибором Євгена як громадянина й історика. З вересня 2020 року він служив у 93-й окремій механізованій бригаді «Холодний Яр». Загинув під час виконання військового обов'язку, захищаючи Україну.

3

Євген Василець самовіддано боронив не тільки рідну державу. Разом зі своїми побратимами він захищав від знавіснілої орди весь цивілізований світ. Його мужність і непохитність завжди житиме в наших серцях і надихатиме майбутні покоління. На місце Євгена встануть сотні інших бійців, які вщент розгромлять ворога й гідно вшанують пам’ять навічно молодих героїв.

Вічна слава герою! Тримаймо стрій!

18782
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок