Урочистості до Дня Соборності України є однією з традицій Криворізького педагогічного. Громада КДПУ долучилася до заходу з нагоди державного свята, який цьогоріч провели 20 січня в конференційній залі головного корпусу університету.

«Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо значимість і важливість цього дня в історії нашої держави. «Україна соборна. Разом до Перемоги!» – під таким гаслом цьогоріч проходить святкування Дня Соборності України», – наголосила ведуча заходу, керівник студентського клубу Олена Зайцева.

«Переконаний, що саме нам випаде поставити фінальну, переможну крапку в багатовіковій боротьбі нашого народу за власне вільне, гідне життя на рідній землі задля майбутнього наших дітей – нових поколінь українців, які житимуть у квітучій, суверенній європейській державі», – підкреслив ректор КДПУ, проф. Я. В. Шрамко.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії В. О. Яшин нагадав, що становлення української держави завжди відбувалося в складних історичних умовах, висвітлив яскраві епізоди національно-визвольних змагань минулих років, зокрема проголошення Акту Злуки українських земель, розповів про участь працівників, студентів та випускників нашого університету в сучасній боротьбі з російськими агресорами. Пам’ять загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання.

Олександра Стравинська, студентка ІІ курсу музично-хореографічного відділення факультету мистецтв (керівник – доцент кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування, канд. пед. наук М. В. Вікторова), підготувала пісенний подарунок. Талановита вокалістка виконала сучасну ліричну пісню «Ми з України!». Цей виступ став емоційним і урочистим фінальним акордом заходу.

Бібліотекарі читальної зали головного корпусу КДПУ забезпечили інформаційний супровід заходу: представили тематичну книжкову виставку «День Соборності – день національної єдності українського народу».

Травень 2024