img6

23 березня 2023 року у читальній залі бібліотеки Криворізького державного педагогічного університету відбулася презентація збірки поезій воєнної доби – альманаху «Саксагань». На заході були присутні автори віршів, студенти факультетів української філології та іноземних мов, викладачі та співробітники, засоби масової інформації, представники громадськості.

img15

Українське поетичне слово завжди втілювало глибинні почуття, споконвічні прагнення й силу духу нашої нації. У найскладніший період сучасної історії України студентів і працівників, випускників і абітурієнтів Криворізького державного педагогічного університету об’єднав мистецько-поетичний марафон, ініційований прес-центром КДПУ. З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету, проф. Я. В. Шрамко: «Наснага для непереможних є гаслом нашої презентації. За кожним надрукованим віршем ми бачимо незламних, вільних людей, які під час проведення марафону відгукувалися на поточні події війни, ділилися емоціями й рефлексіями, що вражають своєю гостротою та щирістю».

img21

Виданню передувала кропітка підготовча робота, до якої долучилися працівники прес-центру, а також декан факультету української філології, доц. Л. М. Семененко, зав. кафедри перекладу та слов’янської філології, доц. М. О. Дудніков, студентка художньо-графічного відділення факультету мистецтв Карина Волощенко, які поділилися своїми враженнями про створення поетичної збірки й думками щодо представлених віршів.

img29

Головною дієвою особою заходу стала поезія. Присутні мали змогу насолодитися чітким ритмом проникливих рядків, які представили автори – викладач Катерина Польгун, студенти Данило Дятловський, Ростислав Горбунов, аспірантка, кореспондент прес-центру Валерія Безуглова, працівниці університету Тетяна Кот та Олександра Комишова.

img30

Під час заходу експонувалася виставка «Непереможна нація нескореної країни», на якій була представлена література, присвячена боротьбі нашого народу за свою свободу й незалежність.

img35

Із збіркою поезій воєнної доби – альманахом «Саксагань» можна ознайомитися в читальній залі бібліотеки університету.

Більше фото в галереї.