Криворізький педагогічний університет багатий на різнобарв’я спеціальностей. Напрям трудове навчання та технології є багатопрофільною галуззю, яка користується попитом серед абітурієнтів.

Особливість цієї спеціальності полягає в тому, що вона охоплює найрізноманітніші профілі навчання, такі як: конструювання та моделювання одягу, конструювання та дизайн меблів, автосправа, кулінарія та сервіс у ресторанному бізнесі. Студенти, які навчаються за технологічним напрямком, мають змогу отримати привілеї у вигляді додаткової спеціальності «Інформатика» чи спеціалізації «Позашкільна освіта».

Запорукою якісної підготовки висококваліфікованих учителів трудового навчання, креслення, технологій, інформатики є досвідчений професорсько-викладацький склад кафедри, який вдало поєднаний з інноваційними засобами навчання.

«Кафедра загальнотехнічних дисциплін та професійного навчання забезпечує підготовку студентів за базовими профілями «Автосправа» і «Конструювання та дизайн меблів». Навчання студентів відбувається в оснащених лабораторіях і навчальних кабінетах, що дає змогу закріпити свої теоретичні знання на практиці», – наголосив асистент кафедри ЗТД ПН О. О. Цись.

Однією з форм підсумкового контролю успішності навчання студентів є екзамен. Прес-центр університету побував на одному з них. «Конструювання і моделювання одягу з методикою викладання» – одна з провідних дисциплін технологічної освіти, а екзамен має свої особливості. Студенти впродовж року мали пошити верхній та нижній одяг, описавши технологію його виготовлення.

«Протягом цілого року згідно з навчальною програмою студенти створювали по 5 одиниць одягу, враховуючи власні параметри. Ці вироби зазначені в плані роботи з поетапним збільшенням складності. На екзамені разом зі студентами ми обговорюємо створені вироби, аналізуючи кожну деталь окремо. Після чого на основі білету студенти дають теоретичну відповідь», – розповідає заступник декана з виховної роботи, доцент Н. В. Волкова.

Результати старань студентів мають диференційовану оцінку, яка включає в себе роботу на заняттях, рівень володіння теоретичним матеріалом, показник практичних умінь.

П. Буаст казав: «Освіта – скарб; праця – ключ до нього». Саме тому трудове навчання є необхідним аспектом виховання школярів. Криворізький педагогічний університет створює належні умови задля підготовки компетентних учителів, які будуть передавати свої знання іншим.

5153
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок