den sobornosti2019 1

22 січня 2019 року Криворізький педагогічний приєднався до загальнодержавного святкування Дня Соборності України на урочистих зборах університетської громади.

densobornosti2019 19

Захід було присвячено сторіччю проголошення Акта Злуки. Саме на цій знаковій події української історії наголосив у своєму вітальному слові ректор КДПУ, проф. Я. В. Шрамко: «Сьогодні особлива дата – день столітнього ювілею Акта Злуки, глибоко символічного для кожного українця документу, що засвідчив багатовікове прагнення нашого народу до єдності, декларуючи соборність як суть українського суспільно-політичного буття. Завдяки тим, хто протягом всієї історії виборював нашу незалежність Україна сьогодні відбулася як єдина, суверенна країна з єдиними святами й єдиними героями, об’єднана найвищою цінністю – любов’ю до рідної землі».

densobornosti2019 12

На святі лунала піднесена патріотична музика: студент музично-хореографічного відділення факультету мистецтв Філіп Марущак виконав сповнену схвильованого ліризму пісню «Добрий день, Україно!». Учасники події зацікавлено переглядали кадри історичної кінохроніки далеких подій 1919 року, коли здійснювалася споконвічна мрія українського народу про єдність рідної землі.

densobornosti2019 10

Старший викладач кафедри історії України та правознавства, к. і. н. Р. П. Шляхтич виступив з доповіддю, присвяченою основним подіям минулого століття, які найбільш повно втілили дух соборності нашого народу. «Від подій української революції та визвольних змагань до Революції Гідності й захисту державності на сході країни – українців завжди об’єднувало прагнення до вільного життя на землі Батьківщини. Лише разом ми зможемо здобути перемогу й здійснити мрію про нашу державу, єдину й неподільну», наголосив Р. П. Шляхтич.

densobornosti2019 7

Студентки музично-хореографічного відділення факультету мистецтв Юлія Сердюк і Альбіна Курбанова подарували учасникам свята чудові зразки й ліричного, й запального вокалу, виконавши пісню «Журавлі» сучасного українського гурту «Hardkiss» та динамічний твір «Мир над Україною» яскравий фінальний акорд святкової події.

Вітаємо всю громаду Криворізького педагогічного зі Святом!