Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи
Психолого-педагогічний факультет

НАРАТИВНИЙ ЗВІТ

за результатами впровадження ГО «Ліга соціальних працівників України» проєкту Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Забезпечення системного реагування на потреби дітей, які повернулися до біологічних сімей з інтернатних закладів, та дітей групи ризику» в Кривому Розі Дніпропетровської області

Станом на 12 березня  2024 року

1. Діяльність у проєкті розпочата: 01.09.2023 р.

2. Проєкт реалізується в м. Кривому Розі Дніпропетровської області, у сього за час проекту різними видами діяльності охоплено 622 дитини із  513 сімей.

3. За період від початку діяльності здійснено такі заходи:

• 10 фахівцями із соціальної роботи пройдено навчання/тренінг;
  • 1 фахівець із соціальної роботи пройшов комплексне навчання в грудні 2023 р.;
  • проведений пошук і перевірка інформації про 622 дитини;
  • складені уточнені списки, взято до роботи 580 дітей, 331 сімей;
  • проведено 459 візитів у сім’ї, складено 286 актів;
  • для роботи з 56 дітьми залучені наступні представники уповноважених органів громади: служба у справах дітей, центр соціальних служб, заступник міського голови.
  • для роботи з 40 батьками  залучені до роботи спеціалісти, а саме: соціальні педагоги та практичні психологи закладів освіти, де навчаються діти, спеціалісти безоплатної правової допомоги у м. Кривий Ріг.

Для дітей, які беруть участь в проєкті було організовано і проведено такі заходи:

1. 06 жовтня і 09 жовтня 2023 року – майстер-класи із скелелазіння (база КДПУ). Діти різного віку  отримали можливість полазити професійними трасами на штучному скеледромі, відчули насолоду від фізичного та емоційного розвантаження;
  2. 24 жовтня і 31 жовтня 2023 року – майстер-класи із робототехніки. Викладачі КДПУ провели заняття для двох різновікових груп дітей (6-10 років, та 11-16 років) з основ моделювання та програмування роботів;
  3. фахівець з соціальної роботи О. Неумивайченко проводила індивідуальне заняття з моделювання для дитини. Розвивалися навички мілкої моторики рук, уваги, сконцентрованості дій;
  4. фахівцями із соціальної роботи постійно здійснюється індивідуальна робота (консультації, роз’яснення, педагогічний вплив тощо) з дітьми та їхніми батьками.

Заплановано культурно-мистецькі заходи в рамках проєкту:

1. запрошення в Криворізький цирк;
  2. запрошення в Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка.

Така робота стала можливою за тісної співпраці органів місцевої влади та надавачів соціальних послуг (міська служба у справах дітей, центр соціальних служб). Проблеми у веденні випадку типові і повторюються щомісяця: небажання батьків взаємодіяти із ФСР, відсутність зв’язку із деякими сім’ями, складна психологічна ситуація в сім’ї, що спричинює негативне ставлення до втручання «ззовні», зокрема з боку фахівців. Проведені супервізії (як індивідуальні, так і групові). У сім’ях, які було промоніторено, виявлено: сім’ї ВПО – 13; загиблих або поранених на фронті – 9; вихованців спеціалізованих закладів певного профілю – 2.

Інформацію підготувала Тамара Василюк, регіональний координатор проєкту.

Жовтень 2024