Кафедра української мови
Факультет Української філології

27 вересня туркменська громада Криворізького державного педагогічного університету відзначила День незалежності Туркменістану. Ушанування цього свята вже стало доброю традицією в нашому університеті, оскільки туркмени є найчисельнішою етнічною групою серед студентів-іноземців Криворізького педагогічного.

туркм 1

2 жовтня до святкових заходів долучилися і студенти ІІ курсу, які здобувають вищу освіту в нашому виші, студіюючи педагогічну науку на різних факультетах – факультеті географії, туризму та історії, природничому, фізико-математичному та факультеті іноземних мов. Студенти підготували святкову літературно-музичну вітальню й запросили до неї студентів факультету української філології та викладачів кафедри української мови на чолі із завідувачем д. філол. н., проф. Жанною Василівною Колоїз.

туркмени

Спираючись на принципи гуманістичної спрямованості, єдності навчання й виховання, багатогранності виховних впливів та їх спрямованості на формування гармонійно розвиненої особистості студента, викладачі кафедри української мови к.філол.н., доцент Наталя Миколаївна Шарманова і к.філол.н., старший викладач Наталя Анатоліївна Березовська-Савчук допомогли студентам-туркменам яскраво організувати проведення літературно-музичної вітальні, поєднавши українське і туркменське слово.

туркм 3

туркм

Камерно, у родинному колі пройшов цей святковий захід, де самі учасники і гості вітальні змогли відчути міцність і велич Незалежного Туркменістану, красу білої столиці, безмежжя туркменських степів і бурхливий плин Амудар’ї. Але найголовніше, студенти-туркмени відчули тепло рідних сердець – своїх батьків, близьких, усього багатого роду, тепло рідних домівок, переливи рідної поезії, ніжність материнської мови, запал національних танців, аромат кулінарної традиції і змогли донести ці важливі для них, відірваних від рідного туркменського коріння, почуття до гостей свята.