Аспірантура
Криворізький державний педагогічний університет

Задля проведення попередньої експертизи дисертації аспірантки четвертого року заочної форми навчання КІРЮХИ Катерини Ігорівни «Формування громадянської відповідальності учнівської молоді в умовах підготовки до майбутньої професійної діяльності», що подається на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 015 Професійна освіта (Сфера обслуговування).

 29 вересня 2021 року о 14.30 відбудеться фаховий семінар у режимі онлайн (покликання для доступу: https://us02web.zoom.us/j/84208592921?pwd=VEVQT2VJTU9uVHhKMmIzSE5TUy9Xdz09

Ідентификатор конференції: 842 0859 2921     Код доступа: 111111).

Голова засідання фахового семінару – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки та методики технологічної освіти СЕРЬОГІНА Ірина Юріївна

Рецензенти:

доктор педагогічних наук, доцент ЧУВАСОВА Наталія Олександрівна;

кандидат педагогічних наук, доцент КУЛІНКА Юлія Сергіївна

Науковий керівник аспірантки – доктор педагогічних наук, професор САВЧЕНКО Лариса Олексіївна.

 

16838

Задля проведення попередньої експертизи дисертації аспірантки третього року заочної форми навчання ЛЕГКОЇ Людмили Володимирівни «Методика навчання основ квантової інформатики учнів ліцеїв», що подається на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика)

 04 жовтня 2021 року о 14.00 відбудеться фаховий семінар у режимі онлайн (покликання для доступу: https://meet.google.com/rgk-otvb-jrd).

Голова засідання фахового семінару – доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри інформатики та прикладної математики СОЛОВЙОВ Володимир Миколайович.

Рецензенти:

доктор педагогічних наук, професор СЕМЕРІКОВ Сергій Олексійович;

кандидат педагогічних наук, доцент МІНТІЙ Ірина Сергіївна.

Науковий керівник аспірантки – кандидат педагогічних наук, доцент ШОКАЛЮК Світлана Вікторівна.

 

16749

Задля проведення попередньої експертизи дисертації аспіранта четвертого року навчання КАРИТКИ Валерія Валерійовича "Екологічна відповідальність молоді як детермінанта сталого розвитку промислових регіонів: соціологічний вимір (на прикладі Дніпропетровської області", що подається на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 054 Соціологія

21 вересня 2021 року о 14.00  у конференц-залі університету відбудеться міжкафедральний фаховий семінар, до якого залучаються науковці кафедр соціології та масових комунікацій та ботаніки і екології.

Голова засідання міжкафедрального фахового семінару - кандидат соціологічних наук, доцент, завідувач кафедри соціології та масових комунікацій ГРАБОВЕЦЬ Ірина Володимирівна.

Рецензенти:

доктор соціологічних наук, доцент, професор кафедри соціології та масових комунікацій КАЛАШНІКОВА Людмила Володимирівна

кандидат соціологічних наук, доцент, доцент кафедри соціології та масових комунікацій ВІЗНИЦЯ Юрій Васильович

Науковий керівник аспіранта - доктор соціологічних наук, професор, професор кафедри соціології та масових комунікацій ЛОБАНОВА Алла Степанівна

 

16746

КУЛЬТУРНИЙ ШОК

Дослухавшись порад наставника Гаманюк В. А., вирішили влаштувати подорож до столиці Іспанії – Мадриду. Та ще й гарний привід був – День народження (Білозір О. С.). Свою екскурсію почали з Музею Прадо. Це одночасно і музей, і галерея, яка містить велику кількість витворів мистецтва ХV – ХІХ ст. Мали можливість побачити єдину представлену картину Рафаеля Санті «Портрет Губернатора» (1510-1511 рр.). Поруч з Музеєм відкривається краєвид на Королівську академію іспанської мови, Королівську церкву Святого Ієроніма та інші архітектурні шедеври. На особливу увагу заслуговують Ворота Алькала та Парк Ретіро. Тут розташовані пам’ятник Альфонсо ХІІ позаду Великого ставку, відкритий спортивний комплекс, палац Велазквіз, палац Крістал, безліч красивих фонтанів тощо. Алея Прадо привітно вітає прохолодною тінню дерев та тематичними фонтанами. Саме тут розташовані фонтан Нептун та фонтан Сибелес, під яким, за легендою, знаходиться золотий запас Іспанії. Саме той запас, який був висвітлений у кінострічці «Паперовий будинок», тому й банк Іспанії, звісно, поруч.

4.jpg

7.jpg

2.jpg 3.jpg

6.jpg

1.jpg

Пощастило відвідати Королівський палац у Мадриді, оскільки він тільки відкрився після пандемії, і відвідувачів було дуже мало. Розкіш, пишність, розміри, інтер’єр, екстер’єр не залишать байдужими нікого. До того ж у палаці додатково була виставка гобеленів за мотивами Франсиско Гойя. Не забули відвідати королівську кухню та збройну палату. Навпроти Королівського палацу розташований неймовірний Собор Альмудена.

На шляху до Центру мистецтва королеви Софії розташовані пам’ятки архітектури, церкви, собори, парки. Поза увагою не залишилася Пласа-Майор – старовинна площа з величними будівлями, яка розташована в самому серці історичного району Мадрида. А от сам Центр здивує вас картинами Пабло Пікассо, Сальвадора Далі й не тільки.

 

 

5.jpg

 Це не весь перелік того, що ми встигли подивитися. Ми подорожували Мадридом пішки, долаючи понад 20 км щодня. Однак, це того варте і ми дякуємо КДПУ, програмі Erasmus +, Гаманюк В. А. за те, що маємо змогу не тільки навчатися за кордоном, а й подорожувати.

Допис та фото Ольги Герасименко, Ольги Білозір

 

16109

ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ: ЯК ЗБЕРІГАЮТЬ ТРАДИЦІЇ В ГРАНАДІ

Серед усіх розмаїть Гранади на особливу увагу заслуговує дозвілля.

Гранада – місто, яке славиться різнобарвним культурним життям. Як для пересічних громадян, іноземних туристів, так і для студентів тут пропонується багато концертів, вистав, фестивалів, екскурсій до музеїв і соборів тощо.

У четвер (03 червня 2021 р.) на 60 день після католицького Великодня Гранада святкує важливе релігійне свято – Корпус Крісті (з лат. Corpus Christi – Тіло Христове). На півдні Іспанії, саме в регіоні Андалусія, день святкування Корпус Крісті є дуже шанованим і святковим днем. Свято виникло в XIII столітті, його відмінною ознакою є урочиста процесія навколо храму або по вулицях міста. Тож нам пощастило потрапити на безкоштовний святковий концерт духового оркестру під назвою “La Saga Sacramonte”, який відбувся на площі Пласа де лас Пасьегас (Plaza de las Pasiegas). Неймовірне враження справило різноманіття духових інструментів і музики. Гранадці дуже шанобливо ставляться до таких свят, тож на концерті їх було понад 500 осіб.

Нашу увагу привернула також Plaza de Bib-Rambla -  центральна історична площа Гранади. Раніше тут проводилися турніри та корида, нині це жвава площа з великою кількістю кав’ярень і сувенірних кіосків. На площі запропоновано різноманітні розваги для малюків. У ці святкові дні площа прикрашена плакатами і постерами, які порушують актуальні питання екології, політики, мистецтва, економіки, здорового способу життя тощо.

Вважаємо дуже важливим те, що на площі не лише лунали заклики щодо збереження енергоресурсів, ведення здорового способу життя, вшанування історії та традицій, а й демонструвалися можливі способи таких дій. Так, посеред площі була розташована старовинна дерев’яна карусель, що оберталася завдяки приєднаному велосипедові, педалі якого крутив літній чоловік.

                                                                                                         Допис та фото Ольги Герасименко та Ольги Білозір

16022

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ЗІ СТУДЕНТСЬКИМ КВИТКОМ

Здавалося б, чого той шматок пластика вартий і чому він такий важливий? Однак, після місяця адміністративних процедур ми нарешті отримали студентські квитки безкоштовно і швидко  –  всього за 30 секунд. Тепер ми маємо можливість відвідувати будь-який корпус, відділення, кампус університету Гранада,  а їх тут дуже багато. І що найголовніше:  тепер ми маємо доступ до бібліотек університету. Так, бібліотек теж чимало: на кожному факультеті, центральна бібліотека та онлайн-бібліотека. Шматочок пластику відкриває нові двері, нові можливості навчатися, досліджувати, працювати.

Дякуючи Криворізькому педагогічному і  програмі Erasmus +, ми отримуємо безцінний досвід!

                                                                                                                                             Ольга Герасименко,  Ольга  Білозір

C:\Users\Olga\Desktop\photo_2021-06-08_02-14-54.jpgC:\Users\Olga\Desktop\photo_2021-06-08_02-14-55.jpg

16018

27 травня 2021 року ректор Я.В.Шрамко привітав аспірантку другого року денної форми навчання О.С.Пилипенко (спеціальність 015 Професійна освіта (Цифрові технології)) з перемогою в конкурсі "Кращий молодий науковець КДПУ - 2020", номінація для аспірантів "Кращий молодий дослідник". Цей щорічний конкурс, започаткований Радою молодих учених, проходив з 01 по 10 квітня  2021 року.

ПилипенкоГрамота Пилипенко

Вітаємо нашу аспірантку та її наукового керівника Т.Г.Крамаренко, кандидата педагогічних наук, доцента, з перемогою, першим визнанням їх спільних наукових досягнень. Нових наукових злетів!

 

15886

СТУДЕНТСЬКІ БУДНІ

24 травня 2021 року студенти університету Гранади влаштували захоплюючий захід «Мерфі, закон астрономії та розкриття інформації!», дивний для нас – українців, але, як виявилося, звичайний для Гранади. На площі Енштейна пересічні громадяни мали нагоду поспостерігати за Місяцем за допомогою телескопів. Студенти розташували три найсучасніших телескопи, виконали необхідні налаштування і пропонували всім охочим безкоштовно зазирнути у глибину космічного простору. Студенти постійно виконували додаткові налаштування, оскільки Місяць рухається, та змінювали об’єктиви телескопів надаючи можливість людям роздивитися поверхню Місяця якомога ближче. Студенти також зацікавлювали розповіддю про закони астрономії, демонстрацією фото та навіть шматочком Місяця!

Допис та фото Ольги Білозір

 1342

15851

 УНІВЕРСИТЕТ В ГРАНАДІ

Перше, що впадає в око – міць та фундаментальність Гранадського університету. Збудовані у ХІV cт. перші корпуси університету захоплюють архітектурою, плануванням, оздобленням. Велич та могутність цих споруд гармонійно співіснує із затишним дизайном як екстер’єру, так й інтер’єру. Маленькі, відкриті внутрішні дворики майже всі оснащені дивовижними і неповторними водоспадами, надають відчуття спокою, гармонії та надихають.

Насправді, університет складається з 17 факультетів, багатьох кампусів та адміністративних корпусів. Так, у корпусі Complejo Administrativo Triunfo ми зустрілися з Mario Pardo Segovia – найголовнішою людиною для студентів програми Erasmus+. Проте, Mario дуже відповідальний, піклується про іноземних студентів і з розумінням ставиться до всіх. Якщо, випадково, не вистачає якогось документу, Mario каже: «No problem. Don’t worry».

Фото Olha Bilozir, Mario Pardo Segovia, Olha Herasymenko

photo 2021 05 20 14 02 26
photo 2021 05 20 14 03 20 Зовсім в іншій частині міста розташовані нові факультети.
photo 2021 05 20 14 38 23

Нам пощастило завітати до факультету психології. Там ми зустрілися з Francisca Serrano, професором університету, координатором мобільності PhD студентів. Francisca привітно зустріла нас, розповіла про свій напрям роботи, поцікавилася нашими дослідженнями, порадила корисні ресурси, а також пообіцяла підтримувати нас у вирішенні будь-яких питань під час перебування в університеті. Також, Francisca Serrano показала нам бібліотеку університету, яка, нажаль, через COVID, ще в обмеженому доступі.

 

 

Фото Francisca Serrano, Olha Herasymenko

Окремої уваги заслуговує Центр досліджень розуму, мозку та поведінки (CIMCYC). Чудова жіночка Daniela Paolieri помітила нас перших, коли ми підіймалися сходами до факультету психології, де вона спілкувалася разом з іншими студентами сидячи на сходах. Привітність, невимушеність, рівність, доброзичливість, людяність, готовність допомогти, порадити чи просто невимушено поспілкуватися – це звично для гранадців. Отже, доктор наук кафедри експериментальної психології Daniela Paolieri влаштувала для нас екскурсію лабораторіями центру.

 

 

Фото Daniela Paolieri, Olha Bilozir

photo 2021 05 20 15 06 43

photo 2021 05 19 23 31 43photo 2021 05 20 00 16 39

Гранадський університет – це насправді дуже величний університет, але, водночас, тихе, спокійне місце, з усіма можливими і неможливими умовами для навчання та дослідження, доброзичливими й турботливими наставниками.

Допис та фото Ольги Білозір. Іспанія. Гранада

Будівля Центру досліджень розуму, мозку та поведінки (CIMCYC). виділяється з-поміж інших: модерна споруда зовні з найсучаснішим обладнанням в середині.

Краще один раз побачити…

photo 2021 05 19 23 31 43 2

photo 2021 05 19 23 31 43 3

 

15770

Задля проведення попередньої експертизи дисертації аспірантки четвертого року навчання ПРИХОЖОЇ Юлії Олександрівни "Плівки дихалькогенідів перехідних металів для натрій- та літій-іонних батарей", що подається на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 104 Фізика та астрономія,

31 травня 2021 року о 14.00  на кафедрі фізики та методики її навчання відбудеться міжкафедральний фаховий семінар, до якого залучаються науковці кафедр інформатики та прикладної матемтаики і загальнотехнічних дисциплін та професійного навчання.

Голова засідання міжкафедрального фахового семінару - кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри фізики та методики її навчання СЛЮСАРЕНКО Микола Анатолійович.

Рецензенти:

доктор фізико-математичних наук, доцент БІЛИНСЬКИЙ Ігор Васильович

кандидат технічних наук, доцент ВОЗНЯК Андрій Васильович

Науковий керівник аспірантки - доктор фізико-математичних наук, професор БАЛАБАЙ Руслана Михайлівна

15723
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша