Аспірантура
Криворізький державний педагогічний університет

ЗНАЙОМИМОСЯ З НОВИМ НОРМАТИВНИМ ДОКУМЕНТОМ ТА ІНФОРМУЄМО ПРО ГОТОВНІСТЬ ДО ЗАХИСТУ

01 лютого 2022 року в конференц залі університету відбулася актуальна подія: науково-методичний семінар аспірантів четвертого року денної форми навчання і водночас розширена нарада при проректорові з наукової роботи. Два заходи були логічно поєднані, адже вони пов'язані між собою спільною темою: готовність дисертацій аспірантів до захисту та організація захисту відповідно до нещодавно затвердженого постановою Кабінету Міністрів України документу - Порядок присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії. На цей важливий захід були запрошені гаранти освітньо-наукових програм третього рівня, наукові керівники аспірантів та аспіранти четвертого року навчання.

 Професор Гаманюк В.А. презентувала науковому зібранню основні положення нового документа, який унормовує процедуру присудження ступеня доктора філософії в Україні, акцентуючи увагу на відмінностях від попередньої процедури, відповіла на слушні питання зацікавленої аудиторії. IMG Презентація нового документа 

 Друга частина заходу -  інформування аспірантами четвертого року денної форми навчання про  свої здобутки, - це продовження конструктивної розмови, яка відбулася на початку листопада 2021 року, коли аспіранти звітували проректору з наукової роботи про виконання індивідуальних планів роботи за попередній рік,  і про яку ми вже повідомляли раніше. Тож презентація отриманих на сьогодні результатів дослідження свідчила про серйозність намірів аспірантів і ступінь готовності кожного до започаткування процедури попереднього розгляду дисертації з метою отримання висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації, який є першою сходинкою на шляху до захисту дисертації в разовій раді задля отримання ступеня доктора філософії. Присутні на заході наукові керівники дали схвальні відгуки про роботу своїх аспірантів і запевнили щодо вчасності проведення процедури атестації (за новим Порядком, атестація здобувача ступеня доктора філософіївстановлення разовою спеціалізованою вченою радою у результаті успішного виконання здобувачем ступеня доктора філософії освітньо-наукової програми та публічного захисту ним дисертації відповідності результатів його наукової роботи вимогам освітньо-наукової програми).

З надією дивимось у майбутнє і з нетерпінням очікуємо на рішення разових рад щодо присудження ступеня доктора філософії нашим аспірантам-випускникам 2022!

 

 

18302

Задля проведення попередньої експертизи дисертації аспірантки четвертого року навчання СОЛОВЙОВОЇ Тетяни Олександрівни «Типологія та прагматика прецедентних феноменів в українському політичному дискурсі 2014–2019 рр.», що подається на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 035 Філологія, освітньо-наукова програма "Українська мова і література",

16 лютого 2022 року о 15.00  у режимі онлайн  відбудеться міжкафедральний семінар, до якого запрошуються науковці кафедр української мови, української та зарубіжної літератур, перекладу та слов’янської філології.

Покликання для доступу: https://us04web.zoom.us/j/71425923497?pwd=g9uXRniXE4dGjZbGpSEWfLVm0oCQkz.1

Ідентифікатор конференції: 714 2592 3497

Код доступу: JX3BXY

Голова засідання фахового семінару – доктор педагогічних наук, професор МІШЕНІНА Тетяна Михайлівна.

Рецензенти:

доктор філологічних наук, професор кафедри української мови БІЛОКОНЕНКО Людмила Анатоліївна;

кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови ШАРМАНОВА Наталія Миколаївна.

Науковий керівник  – доктор філологічних наук, професор КОЛОЇЗ Жанна Василівна.

Ознайомитися зі змістом дисертації можна на кафедрі української мови.

Звертатися з організаційних питань за номером (096-3717218) Тетяна Михайлівна Мішеніна.

 

 

18297

Ще одна перемога! Ще один успішний крок до здійснення своєї мрії!

В університетському науковому співтоваристві сталася радісна подія. На засіданні вченої ради, 13 січня 2022 року, ректор університету ШРАМКО Ярослав Владиславович вручив диплом і привітав нового доктора філософії з цією визначною подією.

IMG

 

Випускниця аспірантури університету 2021 року, а нині наша колега, асистент кафедри фізики та методики її навчання ПРИХОЖА Юлія Олександрівна отримала очікуваний диплом доктора філософії зі спеціальності 104 Фізика та астрономія. Вона завершила освітньо-наукову програму "Фізика", пройшла попередню експертизу дисертації на міжкафедральному фаховому семінарі і вчасно захистила дисертацію в разовій спеціалізованій раді, що була створена на базі нашого університету.

Наші найкращі вітання молодому науковцю, побажання кар'єрного злету та нових досягнень, і слова щирої вдячності її науковому керівнику, доктору фізико-математичних наук, професору БАЛАБАЙ Руслані Михайлівні, яка доклала чимало зусиль, щоб ця подія відбулася.

 "У 2017 я ще мала сумнів, чи зможу дійти до кінця, захистити дисертацію, а сьогодні тримаю в руках диплом доктора філософії", - ділиться своїми враженнями Прихожа Ю.О. Вона висловлює слова великої вдячності всім, хто був причетний до її становлення як науковця-дослідника, а нинішнім аспірантам радить завжди йти тільки вперед до окресленої мети і отримувати задоволення від власної роботи та її результатів.

 

 

18135

До уваги аспірантів!

22 листопада 2021 року о 14.00 за ініціативи Ради молодих учених на платформі ZOOM відбудеться науково-методичний семінар "ЗАПОБІГАННЯ АКАДЕМІЧНОМУ ПЛАГІАТУ В ДОСЛІДНИЦЬКІЙ РОБОТІ. ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ".

Ідентифікатор конференції: 884 6516 7779 

Код доступу: 205392 

Покликання: https://us02web.zoom.us/j/88465167779?pwd=ZlZtR3VqMkIzNmhINWZpU1JwS2c4QT09

 

17484

Задля проведення попередньої експертизи дисертації ГРИНЯЄВОЇ Наталі Миколаївни «Формування професійно орієнтованої іншомовної компетентності молодших спеціалістів сфери обслуговування», що подається на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 015 Професійна освіта (Сфера обслуговування).

 18 листопада 2021 року о 14.00 відбудеться міжкафедральний семінар у режимі онлайн (покликання для доступу:

https://us02web.zoom.us/j/89949656309?pwd=eHZjZGFaYmRaZjNqWWdkY29ya0RJQT09

Ідентифікатор конференції: 899 4965 6309

Код доступа: 092198

 Голова засідання фахового семінару – доктор педагогічних наук, доцент ЧУВАСОВА Наталія Олександрівна

Рецензенти:

доктор педагогічних наук, професор САВЧЕНКО Лариса Олексіївна.

кандидат педагогічних наук, доцент ПАЛЬЧИКОВА Олександра Олександрівна

Науковий керівник  – доктор педагогічних наук, доцент КУЧЕР Світлана Леонідівна.

17471

11 листопада 2021 року на засіданні Вченої ради ректор університету ШРАМКО Ярослав Владиславович вручив дипломи доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/ Педагогіка КАРПОВІЙ Вікторії Костянтинівні, випускниці аспірантури 2020 року, та ГОСТРІЙ Катерині Вікторівні, яка достроково, до закінчення терміну навчання в аспірантурі, захистила дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії.

Вручення диплома ДФ 12.11.21Вручення диплома ДФ 12.11.21 2

Ця подія стала можливою завдяки спільним зусиллям аспіранток та їх наукових керівників, проф. САВЧЕНКО Лариси Олексіївни та доц. КАНЕВСЬКОЇ Ольги Борисівни. Наукова спільнота університету щиро вітає колег. Успіхів, натхнення і наснаги в продовженні ваших наукових звершень.

Доктор філософії КАРПОВА В.К. зазначила, що процес навчання в аспірантурі цікавий, і хоч спочатку здається , що попереду чотири роки, та час плине швидко, тому потрібно одразу включатися в роботу і працювати над дослідженням, брати участь у конференціях різного рівня, результати наукового пошуку висвітлювати в публікаціях." Шлях до мети, до отримання диплома доктора філософії інколи буває тернистим, проте головне не зупинятися, не скласти руки, проявити терпіння і наполегливість, завершити дослідження і захистити дисертацію," - ділиться вона  своїм досвідом.

Доктор філософії ГОСТРА К.В. радить аспірантам, які тільки розпочали свій шлях у науку, бути завжди зацікавленими, знаходитись у пошуку, не просто споглядати, а шукати нові підходи і шляхи розв'язання наукових проблем. "Бути сміливими і не боятися відстоювати свою позицію, адже кожен із нас унікальний, і кожен бачить розв'язання проблеми по-своєму - це і є оригінальність дослідження," - вважає вона. А ще побажала науковцям-початківцям, щоб крокували науковим шляхом із задоволенням, підкорювали науковий Олімп та насолоджувалися цим процесом.

17436

На початку листопада 2021 року відбулися онлайн-звіти аспірантів про виконання індивідуального плану роботи за 2020-2021 н.р.

01 листопада проректор з наукової роботи проф. Гаманюк В.А. зустрілася з аспірантами денної форми другого та третього років навчання, 02 листопада — були запрошені аспіранти денної форми четвертого року навчання. У передмові на кожній зустрічі проф. Гаманюк В.А. нагадала права і обов'язки здобувачів ступеня доктора філософії впродовж навчання в аспірантурі та виконання дослідження, підкреслила, що науково-дослідницька діяльність, навчально-наукова та методологічна підготовка в аспірантурі університеті ґрунтовані на засадах академічної доброчесності, толерантності, свободи. Вона нагадала, з якими результатами повинні прийти аспіранти на кінець терміну навчання в аспірантурі, наголосила на правильному плануванні й важливості дотримання термінів виконання дослідження та написання тексту дисертації. Наголосила, що отримані результати повинні бути висвітлені не менше ніж у трьох наукових публікаціях в періодичних виданнях: фахових виданнях України категорії “А” та “Б”, закордонних виданнях, проіндексованих у відповідних міжнародних базах даних.

Далі вона надавала слово кожному аспіранту. У виступах аспірантів йшлося про хід виконання освітньої складової, про стан роботи над дослідженням, його результати, висвітлення основних результатів, отриманих у ході дослідження, в наукових публікаціях та їх апробація на міжнародних та всеукраїнських конференціях, участь в інших наукових заходах. У ході своїх виступів аспіранти підкреслили, що набуті впродовж навчання теоретичні знання та відповідні компетентності стали основою при плануванні, проведені власного дослідження та висвітлення його результатів.

Знімок екрану з 2021 11 01 15 23 29

Необхідно зазначити, що впродовж минулого навчального року пожвавилася академічна мобільність аспірантів, внутрішня і міжнародна. Так, три аспірантки четвертого року навчання (Білозір О.С., Герасименко О.Ю., Соловйова Т.О.) за програмою Erasmus+ пройшли тримісячне наукове стажування в Університеті Гранада (Іспанія), дехто пройшов міжнародне стажування дистанційно, отримали відповідні сертифікати (Мінтій М.М., Пилипенко О.С., Петрова А.А.). Впродовж звітного періоду аспіранти взяли участь у міжнародних конференціях, які проводилися як в Україні, так і за її межами, й у численних всеукраїнських наукових заходах. І не тільки в дистанційному форматі. Аспіранти і випускниця аспірантури 2021 р. спеціальності 104 Фізика та астрономія (Бондаренко О.О., Науменко М.В., Залевський Д.В, Прихожа Ю.О) у другій декаді жовтня стали учасниками міжнародної конференції з фізики, яка проходила в Івано-Франківській області (с.Гута).

 Аспіранти доповіли про результати, здобуті у неформальній освіті. Майже кожен аспірант прослухав кілька онлайн-курсів, став учасником наукових вебінарів, літніх шкіл тощо, що підтверджено відповідними сертифікатами.

Особливо конструктивна розмова відбулася з аспірантами четвертого року навчання. Проректор накреслила конкретні терміни для подання тексту дисертації науковому керівнику для перевірки, підготовки роботи для рецензування задля вчасного, за півроку до закінчення аспірантури, проведення попередньої експертизи дисертації. Нагадала етапи і кроки, необхідні для підготовки та подання документів в раду для захисту. Заплановано наступну зустріч на січень 2022 р., на якій обговорюватиметься готовність здобувачів до започаткування процедури попередньої експертизи дисертації.

Знімок екрану з 2021 11 02 14 16 58Знімок екрану з 2021 11 01 15 24 14

Проректор відповіла на поставлені питання, а їх було чимало, дала конкретні поради, роз'яснення і рекомендації, кожному аспіранту, який потребував допомоги, підтримки, мотивації для подальшої діяльності.

На наукових семінарах була присутня завідувач аспірантури та докторантури Васильєва О.І., яка обговорювала з аспірантами питання організаційного характеру, порадила аспірантам третього року навчання, як краще підготуватися до виробничої педагогічної практики.

Насамкінець, проректор констатувала, що в цілому задоволена роботою аспірантів і її результатами, побажала плідної співпраці з науковими керівниками та здоров'я всім учасникам семінарів.

17322

Задля проведення попередньої експертизи дисертації аспірантки четвертого року заочної форми навчання КІРЮХИ Катерини Ігорівни «Формування громадянської відповідальності учнівської молоді в умовах підготовки до майбутньої професійної діяльності», що подається на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 015 Професійна освіта (Сфера обслуговування).

 29 вересня 2021 року о 14.30 відбудеться фаховий семінар у режимі онлайн (покликання для доступу: https://us02web.zoom.us/j/84208592921?pwd=VEVQT2VJTU9uVHhKMmIzSE5TUy9Xdz09

Ідентификатор конференції: 842 0859 2921     Код доступа: 111111).

Голова засідання фахового семінару – доктор педагогічних наук, професор МІШЕНІНА  Тетяна Михайлівна

Рецензенти:

доктор педагогічних наук, доцент ЧУВАСОВА Наталія Олександрівна;

кандидат педагогічних наук, доцент КУЛІНКА Юлія Сергіївна

Науковий керівник аспірантки – доктор педагогічних наук, професор САВЧЕНКО Лариса Олексіївна.

 

16838

Задля проведення попередньої експертизи дисертації аспірантки третього року заочної форми навчання ЛЕГКОЇ Людмили Володимирівни «Методика навчання основ квантової інформатики учнів ліцеїв», що подається на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика)

 04 жовтня 2021 року о 14.00 відбудеться фаховий семінар у режимі онлайн (покликання для доступу: https://meet.google.com/rgk-otvb-jrd).

Голова засідання фахового семінару – доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри інформатики та прикладної математики СОЛОВЙОВ Володимир Миколайович.

Рецензенти:

доктор педагогічних наук, професор СЕМЕРІКОВ Сергій Олексійович;

кандидат педагогічних наук, доцент МІНТІЙ Ірина Сергіївна.

Науковий керівник аспірантки – кандидат педагогічних наук, доцент ШОКАЛЮК Світлана Вікторівна.

 

16749

Задля проведення попередньої експертизи дисертації аспіранта четвертого року навчання КАРИТКИ Валерія Валерійовича "Екологічна відповідальність молоді як детермінанта сталого розвитку промислових регіонів: соціологічний вимір (на прикладі Дніпропетровської області", що подається на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 054 Соціологія

21 вересня 2021 року о 14.00  у конференц-залі університету відбудеться міжкафедральний фаховий семінар, до якого залучаються науковці кафедр соціології та масових комунікацій та ботаніки і екології.

Голова засідання міжкафедрального фахового семінару - кандидат соціологічних наук, доцент, завідувач кафедри соціології та масових комунікацій ГРАБОВЕЦЬ Ірина Володимирівна.

Рецензенти:

доктор соціологічних наук, доцент, професор кафедри соціології та масових комунікацій КАЛАШНІКОВА Людмила Володимирівна

кандидат соціологічних наук, доцент, доцент кафедри соціології та масових комунікацій ВІЗНИЦЯ Юрій Васильович

Науковий керівник аспіранта - доктор соціологічних наук, професор, професор кафедри соціології та масових комунікацій ЛОБАНОВА Алла Степанівна

 

16746
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша