Книга vs Фільм
Дивитися або читати?
Це питання вже багато років є підмогою для суперечок між книголюбами і кіноманами. На сьогоднішній день у кіноіндустрії все частіше можна побачити картини, що спираються на сюжет книжок різноманітних жанрів. Це лише підтверджує велику конкуренцію між двома напрямками мистецтва. Пропоную розібратися детальніше з кожним видом окремо.
Читати книги: за чи проти?
Книга відкриває двері у потаємній світ власних думок та фантазії. Кожна людина інтерпретує книжкових героїв по-своєму, передаючи власні емоції, переживання та певні очікування. Під час читання певного твору у мозку людини відбуваються безліч когнітивних процесів, таких як: розвиток уяви, мислення, уваги та пам’яті. Тому можна стверджувати про те що, книга є не лише засобом проведення вільного часу, а й сприяє розумовій активності людини. Можна виокремити 5 головних причин чому варто читати книги:
- Доступність. Книга є доступною для кожного тому, що у наш час вони випускаються у друкованому та електронному вигляді.
- Різноманітність. Великий асортимент книжок, що прийде до вподоби кожному читачу.
- Власні враження. Кожна людина після прочитання книги має власні уявлення про персонажів, про їх зовнішності і характері, а ненав’язані кимось.
- Збагачення власного мовлення. За допомогою книги можна поповнити свій словниковий запас, особливо при вивчені іноземних мов.
- Особистісний розвиток. Книга є засобом всебічного та гармонійного розвитку особистості.
Проте існують певні труднощі, з якими може стискатися людина під час читання, такими як:
- Вільний час. Сучасний етап людства змушує нас жити «швидше». Велика кількість інформації, мінімальний термін її запам’ятати і все що залишається – це небагато часу на відпочинок. А інколи читання книг займає дуже багато часу, саме це для багатьох людей стає перешкодою.
- Погіршення зору. Неправильне користування книжковим виданням може призвести до погіршення зору, саме тому необхідно завжди пам’ятати про освітлення та положення книги до очей під час читання.
- Складність написаної мови. Існують книжки написані дуже складною мовою, що не завжди є зрозумілою до читача.
- Вартість. Останнім часом вартість на друковані видання значно підвищилася, це насамперед пов’язано з економічною ситуацією країни.
Читати чи ні? Це риторичне запитання, відповідь на яке кожна людина отримає сама для себе. Моя ж позиція є однозначною – читати необхідно постійно, багато та свідомо. Артуро Перес-Реверте казав: «Книги – це двері, що виводять тебе з чотирьох стін …. Вони вчать тебе, виховують, з ними ти подорожуєш, мрієш, уявляєш, проживаєш інші життя, а свою множити в тисячу разів»
Краще фільмів нічого немає!
Кінематограф займає важливе місце в сучасному житті. Сьогодні кіно досягло піку своєї популярності і має велику освітню і естетичну силу. Кожного дня на великий екран виходять стрічки з неймовірними візуальними ефектами, що дозволяють глядачу побувати у «віртуальній реальності». «Кіно дає можливість без будь-якої небезпеки випробувати захват, пристрасті і бажання, які в звичайному житті обов’язково придушуються!» – Карл Юнг. Пропоную детальніше ознайомитись з перевагами фільмів:
- Емоції. Перегляд будь-якої картини дає змогу людині поринати в чарівну атмосферу, що змушує глядача співчувати, радіти, сумувати разом зі героями стрічки.
- Відпочинок. Під час перегляду фільму не потрібно напружуватися, включати свою уяву і фантазувати для сформування зорового образу в своїй голові. Фільми дають можливість дати мозку «відпочити» і тілу розслабитися.
- Вивчення іноземних мов. Розпізнавати іноземну мову швидко і легко – одна з найважливіших ступенів оволодіння мовою. Можна мати чи малий словниковий запас, добре говорити і читати, але … зовсім не бути здатним розпізнати знайомі слова в потоці мовлення. Саме тому правильний підхід до перегляду іноземних фільмів забезпечує швидке розпізнавання майже 80% іноземної мови в повсякденному житті.
- Мотивація. Багато фільмів на великих екранах засновані на реальних подіях. Під час їх перегляду глядачі сприймають різні історії людей, труднощі з якими вони стискаються та дієвий вихід з той чи іншої ситуації. Тим самим підсвідомо мотивують глядачів ніколи не опускати руки та йти до своєї мети.
- Інформативність. За допомогою фільмів людина може дізнатися про певні винаходи, видатних діячів, культуру різних континентів тощо.
Окрім позитивних ознак, фільми мають і негативні про які треба завжди пам’ятати. На мою думку, негативними є такі ознаки:
- Жорстокість. Останнім часом у кіно індустрії все частіше випускають фільми із сценами насильства. Це дуже негативно впливає на психічне благополуччя людини, особливо на дитяче.
- Психологічний вплив. У кіноматографі не рідко можна побачити приховану рекламу, яка підсвідомо впливає на психіку людини.
- Бюджет. Перше враження про фільм складається особливо гостро через гроші, виділених на зйомки. Якщо ж фільм, в якому і герої, і декорації підбираються не відповідно до бюджету, то ця картина мало кого зацікавить.
- Зниження розумової активності. Тривале надмірне споживання кінострічками пригнічує наш мозок. Повна відсутність мозкової активності, спрямованої на прийняття рішень і творення, заміщений тільки пасивним споживанням інформації, руйнує людину.
Звичайно і книги, і фільми є важливою складовою людського життя. Людина по своїй природі активна до пізнання, тому дивитися позитивні фільми, читати розумні книжки є необхідною умовою. Але який вид мистецтва переважить на терезах, вирішує кожен для себе.
«У кіно я спостерігаю за іншими, а книга дозволяє мені самому на час стати іншою людиною»
- Перегляди: 10198
Всім давно відомо, що історія про 25 кадр це один з міфів психології середини ХХ століття.