Пресцентр

Наука для допитливих і творчих: інтерв’ю із завідувачем кафедри фізики та методики її навчання М. А. Слюсаренком

20 Квітня 2025, 07:46

Фізика вивчає фундаментальні закономірності функціонування матерії, її будову, властивості та рух, досліджує закони природи та явища матеріального світу. З нагоди професійного свята фізиків пресцентр поспілкувався із завідувачем кафедри фізики та методики її навчання, кандидатом педагогічних наук, доцентом Миколою Анатолійовичем Слюсаренком.

– Фізику вважають дуже непростою наукою. Як би Ви мотивували молоду людину, що цікавиться законами світобудови, але сумнівається, чи зможе займатися, наприклад, складними обчисленнями?

– Фізика – це наука про розуміння навколишнього світу. Вона починається не з формул, а з простих питань «Чому?» і «Як?». Чому Земля обертається навколо Сонця? Чому небо блакитне? Чому випадає роса? Як виникає блискавка? Складні обчислення – не мета, а лише інструмент для того, щоб розкрити красу закономірностей природи. Фізика вимагає логіки й уважності, але перш за все – допитливості, прагнення пізнавати, а решта приходить із досвідом та підтримкою викладачів.

– Яким обладнанням можуть скористатися студенти у фізичній лабораторії нашого університету та яких навичок можуть вони набути завдяки цим спеціалізованим приладам?

– Наші студенти мають змогу працювати і з традиційними фізичними приладами, і з сучасними цифровими технологіями, зокрема з датчиками фірми Vernier, мобільними застосунками для вимірювань, мікроконтролерами тощо. Це дозволяє їм не лише досліджувати фізичні явища, а й набувати навичок цифрової грамотності та інженерного мислення. Такий досвід готує майбутніх учителів до викладання фізики на сучасному рівні – з використанням технологій, які цікаві учням.

– Що б Ви порадили молодому вчителю фізики, який прагне зробити улюблену науку цікавою та корисною для всіх?

– Я б радив не боятись експериментувати та бути відкритим до нових форм навчання – інтерактивних моделей, мобільних застосунків, STEAM-підходів. Показуйте фізику в усьому – у грі світла, в роботі смартфона, у русі транспорту, нехай учні бачать, що фізика – це не лише про підручники, а про життя. Важливо на уроках створити атмосферу діалогу, де учні не бояться ставити запитання. А ще – не втрачати власного захоплення наукою, бо воно обов’язково передається дітям.

– Ваші побажання охочим вступити на навчання за спеціальністю 014.08 Середня освіта (Фізика та астрономія).

– Якщо вам цікаво, як влаштований світ, як працюють речі навколо, і ви хочете навчати цьому інших – ця спеціальність саме для вас. У процесі навчання ви не лише здобудете глибокі знання з фізики та астрономії, а й навчитесь перетворювати їх на доступні й цікаві уроки. Ми готуємо не просто вчителів, а сучасних творців освіти – відкритих, технологічних, з живим поглядом на науку. І завжди раді тим, хто хоче вчити з любов’ю.

Залишити коментар

Ярослав Шрамко
ректор університету, професор
Ганна Віняр
директорка бібліотеки (2009 - 2022 роки)
Пресцентр
Пресцентр
Єлизавета Кучерган
викладачка кафедри фізичної культури та методики її викладання (2016 - 2022 роки)
Дмитро Бобилєв
завідувач кафедри математики та методики її навчання, доцент
Тетяна Крамаренко
доцент кафедри математики та методики її навчання
Валерія Безуглова
аспірантка кафедри соціології та масових комунікацій, кореспондентка прес-центру
Едуард Євтушенко
в. о. завідувача кафедри ботаніки та екології, доцент
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31