Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет

Створення та підтримка бібліометричного профілю науково-педагогічного співробітника

 

Частина 1. Репрезентація у Бібліометриці української науки

Система «Бібліометрика науки в Україні», розроблена Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського, призначена для надання суспільству цілісного уявлення про стан вітчизняного наукового середовища. Ця система – це:

– єдиний реєстр наукових декларацій (бібліометричних профілів) вчених і дослідницьких колективів;

– аналітичні дані про галузеву, відомчу та регіональну структуру науки України;

– джерельна база для експертного оцінювання результативності наукової діяльності;

– національна складова проекту Ranking of Scientists (Cybermetrics Lab).

Інформаційні ресурси системи формуються шляхом опрацювання:

– бібліометричних профілів, створених науковцями на платформі Google Scholar;

– бібліометричних показників комерційних систем Scopus і Web of Science.

Профіль вченого у Google Scholar дозволяє авторам слідкувати за бібліографічними посиланнями на власні статті. Є можливість перегляду графіків цитування у часі та інших наукометричних показників. Можна переглядати, хто цитує публікації, створювати власну бібліотеку бібліографічних посилань, експортувати бібліографічний опис статей.

Для створення профілю необхідно виконати такі кроки:

1. Увійти до Google Scholar (http://scholar.google.com), використовуючи дані власного облікового запису в Google:

img 01img 02

2. Обрати розділ «Мій профіль»:

img 03

3. Заповнити поля:

– ім’я: можна ввести декілька варіантів написання через | (українською, англійською, іншими мовами). Згідно вимог http://webometrics.info/en/node/169, обов’язково необхідно вказати латинську версію прізвища;

– місце роботи – Kryvyi Rih State Pedagogical University;

– електронна пошту для підтвердження – потрібно використовувати адресу ***@kdpu.edu.ua або іншу корпоративну (для отримання власної адреси скористайтесь формою запиту за посиланням http://kdpu.edu.ua/pro-nas/dokumenty-universytetu/elektronni-formy/2413-zapyt-na-stvorennia-elektronoi-poshty.html);

– сфери зацікавлення;

– домашню сторінку – нагадуємо, що усі викладачі КДПУ можуть власні сторінки, оформивши запит за посиланням http://kdpu.edu.ua/pro-nas/dokumenty-universytetu/elektronni-formy/2414-zaiavka-na-vidkryttia-blohu.html (доцільним також може бути вказання адреси кафедральної сторінки сайту КДПУ):

img 04

4. Вибрати власні статті із запропонованих Google Scholar:

img 05

5. Відключити автоматичне оновлення профілю для уникнення помилок та зробити профіль загальнодоступним:

img 06

6. Підтвердити адресу електронної пошти та додати фотографію:

img 07

img 08

7. Оформити отримання повідомлень про нові публікації та цитування:

img 09

8. Ви також маєте додати свої роботи, які не були знайдені на 4 кроці, та перевірити правильність вказання вихідних даних і типу роботи у знайдених. За замовчуванням перелік публікацій буде відсортовано за кількістю цитувань. Щоб змінити порядок сортування, потрібно натиснути на поле «Назва» чи «Рік» в таблиці результатів. Цю функцію зручно використати при введені пропущених системою статей, щоб доповнити список самостійно, додавши статтю вручну (просто скористайтесь власним списком праць):

img 10

Далі необхідно вибрати закладку із відповідним типом документу і внести його опис:

img 11

img 12

Зірочка (∗) біля показника означає, що показник кількості цитувань містить бібліографічні посилання, які можуть не відповідати даній статті.

Після реєстрації профіль буде відображатися в результатах пошуку Google Scholar за іменем автора. Введені дані та налаштування можна буде редагувати відповідно до власних уподобань. Документи з переліку публікацій у профілі можна редагувати, об’єднувати, видаляти чи експортувати в різних бібліографічних форматах.

9. Додати співавторів (за наявності):

img 13

10. Для реєстрації в системі «Бібліометрика науки в Україні» необхідно створити та надіслати інформацію про свій бібліометричний профіль (прізвище, ім’я, по батькові, назву організації та Інтернет-адресу профілю в Google Scholar) на поштову адресу bibliometrics@nbuv.gov.ua

img 14

11. Інтернет-адреса профілю науковця в Google Scholar також розміщується на сторінці його підрозділу:

img 15

Початкове заповнення профілю для науковця з 200 та більше публікаціями може тривати кілька годин, проте подальші оновлення (редагування автоматично знайдених статей та додавання вручну) виконуватимуться досить швидко. Оновлювати дані профілю необхідно у такі терміни: грудень (до річного звіту про наукову роботу), червень (до звіту про наукову роботу викладача за навчальний рік).

Частина 2. Коригування профілю науковця у Scopus

2526
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша