Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет

На початку лютого відбулася зустріч доцента кафедри інформатики та прикладної математики КДПУ Шокалюк Світлани Вікторівни та Фадєєвої Лілії Олександрівни (аспіранта кафедри ІПМ) зі школярами 11 класу ліцеїв міста Кривий Ріг. Захід провено в форматі профорієнтаційної роботи, на ньому здобувачів освіти ознайомили зі спеціальністю 014.09 Середня освіта (Інформатика. Програмування). В рамках заняття їм було запропоновано створити власну модель машинного навчання за допомогою ресурсу Teachable Machine. Створені моделі допомагали учням розрізняти рукописні записи різних людей.

Fotoram.io 3

24765

Щиро вітаємо з отриманням дипломів доктора філософії зі спеціальності 015 Професійна освіта (Цифрові технології) Пилипенко Ольгу Сергіївну та Мінтія Михайла Михайловича!

2

Бажаємо подальших наукових здобутків під мирним небом України!

111.jpg

Вітаємо керівників - к. пед. н., доцента, доцента кафедри математики та методики її навчання Крамаренко Тетяну Григорівну та д. пед. н., професора, старшого дослідника, професора кафедри інформатики та прикладної математики  Семерікова Сергія Олексійовича, які доклали усіх можливих і неможливих зусиль, щоб у такий непростий час усі роботи відбувались за графіком!

Віримо, працюємо!

24629

В Криворізькому державному педагогічному університеті відбулося урочисте вручення магістерських дипломів студентам спеціальності "Середня освіта (Інформатика. Програмування)".

З вітальним словом до аудиторії звернувся ректор університету, Ярослав Владиславович Шрамко. Його слова були наповнені підтримкою та побажаннями успіху в майбутньому. Він висловив сподівання, що Альма-матер стане першою сходинкою у професійному становленні кожного молодого фахівця.

Fotoram.io 1

Після урочистого виступу ректора, студенти були запрошені у 308 аудиторію, де вже чекали декан факультету, завідувачі випускових кафедр та куратори академічних груп. Вони всі з радістю вітали молодих випускників з цією важливою подією у їхньому житті. Кожен із присутніх висловлював свої слова підтримки та надії на успішну кар'єру та майбутнє у студентів.

Fotoram.io

24665

16 січня 2024 року на базі Криворізького Центрально-Міського ліцею відбувся міський конкурс «Інфотехнос» І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України відділення Інформаційних технологій.

14 конкурсантів, учнів 9-11 класів ліцеїв, гімназій, шкіл, закладів позашкільної освіти міста, які займаються дослідницькою діяльністю (КЛ №95, 119, 123, 129, КПНЛ, КТЛ, КЦМЛ) захищали проєкти з комп’ютерної інженерії, кібербезпеки, програмної інженерії, систем та технологій штучного інтелекту, Інтернет-технологій та вебдизайну, навчальних, ігрових програм та віртуальної реальності.

Screenshot 2

Конкурс передбачав три тури:

- заочне оцінювання науково-дослідницького проєкту;

- постерний захист проєкту;

- наукова конференція.

У склад журі конкурсу ввійшли науковці кафедр інформатики та прикладної математики та фізики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету: Шокалюк Світлана Вікторівна, Степанюк Олександр Миколайович, Фадєєва Лілія Олександрівна, Моісеєнко Наталя Володимирівна, Хараджян Наталя Анатоліївна та Закарлюка Ірина Станіславівна.

Screenshot 1

Під час наукової конференції в межах секцій відбулися цікаві й корисні дискусії, щодо перспектив подальшої наукової роботи учасників. Члени журі висловили подяку учасникам за їх захоплення наукою та нездоланну волю до перемоги і побажали успіхів на наступних етапах конкурсу. 

 

 

24663

Кафедра інформатики та прикладної математики радо вітає у гроні PhD двох випускників аспірантури за спеціальністю 015 Професійна освіта (Цифрові технології) - 26 грудня 2023 року представили свої наукові здобутки Ольга Сергіївна Пилипенко (науковий керівник  - Крамаренко Тетяна Григорівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету), тема дисертації - "Формування STEM-компетентностей студентів закладів фахової передвищої освіти у навчанні математики"

1    8

та Михайло Михайлович Мінтій (науковий керівник - Семеріков Сергій Олексійович, доктор педагогічних наук, професор, старший дослідник, професор кафедри інформатики та прикладної математики Криворізького державного педагогічного університету), тема дисертації - "Підготовка майбутніх викладачів STEM-дисциплін до застосування технологій доповненої реальності у професійній діяльності".

2 3

11  12

5  9

6  7
Жодні технічні проблеми чи хакерські атаки не стали на заваді успішним захистам! 
Вітаємо і бажаємо поступального руху вперед у мирній переможній Україні та чекаємо наступного року таких же плідних результатів!
Дякуємо за можливість представлення робіт Збройним силам України!

 

24188

30 листопада 2023 року відбулася зустріч викладача кафедри інформатики та прикладної математики КДПУ Степанюка Олександра Миколайовича зі школярами 10 класу ліцеїв міста Кривий Ріг. Тема зустрічі – знайомство школярів з навчальними дисциплінами, напрямками роботи та науковими дослідженнями кафедри.

photo 2023 11 30 12 54 00 2

photo 2023 11 30 12 54 00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Миколайович розповів школярам про навчальні дисципліни, напрямки роботи та наукові дослідження кафедри інформатики та прикладної математики КДПУ. Він акцентував увагу на тому, що кафедра активно займається розробкою та впровадженням інноваційних технологій у освіту та науку.

Під час зустрічі школярі мали можливість ознайомитися з результатами наукових досліджень кафедри, зокрема з розробленими додатками для доповненої реальності, моделями складних систем та роботами. Школярі також мали можливість поставити запитання викладачу.

photo 2023 11 30 12 54 00 3

photo 2023 11 30 12 58 05 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч пройшла в дружній та інтерактивній атмосфері. Школярі отримали багато цікавої та корисної інформації про напрямки роботи та наукові дослідження кафедри інформатики та прикладної математики КДПУ. Такі зустрічі є важливими для популяризації інформаційних технологій, природничих наук та техніки серед молоді.

23984

28 листопада 2023 року відбулося підписання договору про співпрацю Криворізького педагогічного університету з компанією-лідером ІТ-галузі в Україні – ЕРАМ. Укладення партнерства з EPAM відчиняє широкий спектр можливостей для підвищення рівня підготовки молодих та перспективних фахівців в галузі інформаційних технологій. Це не лише шанс приєднатися до освітніх ініціатив EPAM University, а й проведення спільних просвітницьких заходів, залучення експертів до освітнього процесу, розширення можливостей неформальної освіти, організація підвищення кваліфікації викладачів, інтенсифікація науково-дослідницької діяльності в галузі інформаційних технологій, посилення матеріальної бази тощо.

img10

Перший захід у рамках цієї співпраці відбувся в той самий день, коли імплементувалася ця історична угода. Фахівці компанії EPAM підготували змістовний воркшоп для студентів та науково-педагогічних працівників КДПУ.

Вступне слово взяв Іван Міхєєв, координатор освітніх програм ЕРАМ Україна  у східному регіоні. У своїй доповіді він детально розповів про проекти EPAM University, такі як: “EPAM TEACHERS INTERNSHIP”, “PRE-JUNIOR ”, “МАРАФОН ІТ-ТЕХНОЛОГІЙ”, “JUNIOR ONLINE PROGRAMS”. До того ж доповідач зазначив, що EPAM University пропонує безкоштовні базові курси  з 10 напрямів у форматі самостійного опрацювання. Іван Міхєєв повідомив студентам, що на сайті https://training.epam.ua/ua також можна знайти 15-хвилинний кар’єрний тест, який допоможе визначити сильні сторони і, відповідно, напрям, який відповідатиме навичкам та інтересам.

IMG 6394

Воркшоп продовжив Єгор Божок, експерт з навчальних програм EPAM University, із темою “Активний пошук роботи в LinkedIn”. Єгор досить детально зупинився на рівнях заповнення профілю LinkedIn, пояснив як якість заповнення профілю впливає на можливості у пошуку роботи. Не меншу увагу звернув і на фото в профілі, акцентував увагу на тому, що фото – візитна картка в LinkedIn. Надав рекомендації щодо сервісів, які варто використовувати для підбору належного фото.

IMG 6397

Останнім спікером був Нікіта Шевців, Senior software engineer в EPAM із доповіддю “Міфи в ІТ сфері”. Нікіта виділив 10 міфів: кодити потрібно цілодобово; програміст проводить усе життя перед комп’ютером; вчитися потрібно по 25 годин на добу; програмістів замінить штучний інтелект; в IT дуже багато математики; усі айтішники замкнуті у собі та взагалі дивнуваті; вища освіта не потрібна; у програмістів повністю сідає зір; айтішник спить вдень і працює  вночі; людина, що працює в IT-сфері все життя пише код. Під час спілкування Нікіті вдалося розвіяти розповсюджені міфи, переконати студентів на власному прикладі у тому, що баланс у житті програміста можливий, варто просто виконувати всі завдання у визначені дедлайни.

IMG 1136

Студенти та викладачі виявили живий інтерес до лекцій експертів, активно висловлюючи свої думки та ставлячи запитання спікерам.

Висловлюємо щиру подяку компанії EPAM за цей важливий внесок у навчальний процес. Сподіваємося на плідну співпрацю!

 

 

23983

23-25 жовтня у місті Лодзь, Польща відбулася конференція Magna Charta Universitatum 2023. Честь бути запрошеною на цей захід отримала і студентка спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика) Олександра Стецишина.

1

Велика хартія університетів (Magna Charta Universitatum) вперше була підписана у 1988 році ректорами 388 закладів вищої освіти в присутності багатьох політичних лідерів і представників суспільства та переглянута у 2020 році, щоб відобразити зміни у світі, з якими стикаються університети. Наразі її підписали понад 950 лідерів університетів з усього світу. Щороку Magna Charta Universitatum організовує міжнародну конференцію для обговорення сучасних викликів у підтримці фундаментальних цінностей та відповідального служіння суспільству, а також святкує церемонію підписання Великої хартії університетів більшою кількістю ректорів. Тема цьогорічної конференції - "Університети та відновлення міст: роль досліджень і освіти".

Олександра взяла участь у World Café Session серед студентів (https://www.youtube.com/live/4Y2Z_zNl0dw?si=SQRW7tC3QDX9Jf0o).

2

 4

5

На питання "Які результати отримали особисто Ви участю у цьому заході?" Саша відповіла - "Досвід участі у міжнародній конференції, міжнародні контакти і підняття самооцінки))".

Пишаємося нашою Олександрою! Запрошуємо і інших студентів активно долучатися до міжнародних проєктів!

3

 Знай наших!

23707

20 жовтня 2023 року відбулася інформаційна зустріч із студентами спеціальності “Середня освіта (Інформатика)”. На ній здобувачам освіти було повідомлено про те, що відкрито подачу заявок на навчання у Гданському університеті на літній семестр 2023-2024 років за програмою Erasmus+. Більше інформації можна переглянути за посиланням

Також на зустрічі взяла слово студентка групи І-20, Олександра Стецишина, що нині навчається у Гданському університеті за програмою Еразмус+, семестрове навчання. Вона поділилася особистими враженнями щодо особливостей навчання у закордонному вищому навчальному закладі. Олександра підкреслила важливість підвищення рівня польської мови для комфортного та успішного навчання у Гданську. Її історія стала відмінним прикладом того, як міжнародна освіта може збагатити життя студентів та відкрити нові горизонти.

Серед спікерів зустрічі були й інші студенти, що мають досвід проходження стажування як в Україні  — Подолянюк Вероніка, студентка групи І-20 (детальніше), так і за її межами  — Лубенцова Діана, студентка групи І-20 (читати більше).

Участь студентів, які вже мають досвід навчання за кордоном, надихнула інших на розгляд цієї можливості. Erasmus+ відкриває широкі горизонти для студентів, дозволяючи їм познайомитися з новими культурами, розвивати мовні навички та здобувати цінний досвід у сфері освіти.

 

Зустріч з міжнародним відділом

23555
Нормативна база університету
Гранти, стипендії, стажування
Скринька довіри «Організація освітнього процесу в КДПУ»
Форма запису на індивідуальну безкоштовну консультацію з психологом
23253
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29