Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет

Серед напрямів роботи кафедри інформатики та ПМ науково-дослідницька діяльність займає чільне місце - визнанням цього є нагородження одразу пяти викладачів кафедри грамотами за вагомі результати в науково-дослідницькій діяльності у 2017 році:

д. ф.-м. н., професора В.М. Соловйова; д. пед. н., професора С.О. Семерікова; д. ф.-м. н., професора П.О. Міненка; к. пед. н., доцента С.В. Шокалюк, асистента О.М. Степанюка.

А трьом викладачам оголошено подяку - к. пед. н., доценту Н.А. Хараджян, ст. викл. М.В. Моісеєнку, к. пед. н., асистенту  О.В. Мерзликіну.

 award 03

Так тримати!

 

4176

Дата: 01.03.2018

Аудиторія: 205

Голова секції: д. ф.-м. н., проф. Соловйов В. М.

Секретар секції: к. пед. н., доц. Шокалюк С. В.

П.І.Б. доповідача

Посада,

науковий ступінь,

вчене звання

Назва доповіді

Соловйов В.М.

Завідувач кафедри, д. ф.-м. н., професор

Універсальні прояви складності в системах різної природи

Семеріков С.О.

Професор,

д. пед. н., професор

Мобільне інформаційно-освітнє середовище вищого навчального закладу

Міненко П.О.

Професор,

д. ф.-м. н., професор

Особливості рішень СЛАР із функціональними коефіцієнтами

Моісеєнко Н.В.

Доцент,

к. ф.-м. н., доцент

Інструментарій розробника в курсі «Розробка комп’ютерних ігор»

Шокалюк С.В.

Доцент, к. пед. н., доцент

Модель комп’ютерно орієнтованого середовища навчання майбутніх учителів математики

Хараджян Н.А.

Доцент, к. пед. н., доцент

Зміст та елементи методики навчання курсу “Основи робототехніки”

Мінтій І.С.

Доцент, к. пед. н., доцент

Доповнена реальність: український стан досліджень

Мерзликін П.В.

Доцент, к. ф.-м. н.

Теорія, практика та досвід підготовки наукових робіт з інформатики учнів-членів МАН

Медведєв Д.Г.

Старший викладач, к. т. н.

Огляд засобів латентно-семантичного аналізу

Юрко О.В.

Старший викладач

Технологія роботи з великими зображеннями

Степанюк О.М.

Асистент

Дослідження оптимальних умов проходження електромагнітних сигналів через метаструктури з фотонною щілиною

Моісеєнко М.В.

Старший викладач

Аналіз типових помилок студентів при укладанні план-конспектів уроків інформатики у профільній школі

Закарлюка І.С.

Старший викладач

Хмарні технології як засіб фундаменталізації навчання учнів старших класів інформативно-технологічного профілю

Мерзликін О.В.

Асистент, к. пед. н.

Сучасні методи дослідження електронної структури та процесів переносу в наномолекулярних системах

4152

20 лютого у Криворізькому педагогічному до дня рідної мови вже традиційно писали диктант, щоб вкотре перевірити знання "солов’їної". Цьогоріч асистент кафедри інформатики та ПМ О.М. Степанюк посів почесне третє місце серед численної аудиторії викладачів та співробітників.

Stepanuk

Вітаємо!

Та не забуваймо, що любити мову  - означає знати її та спілкуватись цією ж мовою. Тож шануймо рідну мову!!!

4093

07.03.2018 р. о 13.50 в 313 ауд.  відбудеться засідання науково-методичного семінару кафедри інформатики та ПМ "Моделювання складних систем".

Доповідач: старший викладач кафедри інформатики та прикладної математики І.С. Закарлюка.

Тема доповіді: "Хмарні технології як засіб фундаменталізації навчання учнів старших класів інформаційно-технологічного профілю".

Запрошуються студенти, співробітники та науковці!

4075

Тісна співпраця викладачів кафедри інформатики та ПМ із навчальними закладами міста знаходить свій прояв і у керуванні науково-дослідницькими роботами учнів - членів Малої академії наук.

Цьогоріч на ІІ (обласному) етапі було представлено цілий ряд учнівських робіт, науковими керівниками яких були викладачі кафедри інформатики та ПМ - к. т. н. Д.Г. Медведєв, к. ф.-м. н. П.В. Мерзликін, к. пед. н., доцент кафедри інформатики та ПМ Н.А. Хараджян.

ХараджянКарявка

негруцаБерестенко

4035

sc rob

Кафедра інформатики та прикладної математики з березня проводить набір на курси з робототехніки для вчителів шкіл, викладачів технікумів та коледжів. Програма навчання складається з 30 аудиторних годин. Початок занять у міру набору слухачів. Група складається з 4-6 осіб. Після завершення курсів слухачам видаються сертифікати.

Для складання зручного графіка навчання просимо заповнити форму.

З усіх питань звертатись за телефоном (067) 539 42 95 (Хараджян Наталя Анатоліївна - доцент кафедри інформатики та прикладної математики).

4012

Як зацікавити дитину вивчати інформатику? Здається, наразі усі навколо настільки "заінформатизовані", "загаджетовані", що вивчення інформатики має бути настільки ж природнім потягом, як і всі інші життєво необхідні процеси. Проте, не варто забувати, що інтерес краще постійно підживлювати.

Саме з метою підвищення інтересу школярів до вивчення інформаційних технологій 7 лютого 2018 року у рамках профорієнтаційного заходу студентів, які проходять практику у 72 КЗШ (практикант Колотій Анастасія - група І-14, методист - доцент, к. пед. н., доцент кафедри інформатики та ПМ І.С. Мінтій) та завдяки доценту, к. пед. н., доценту кафедри інформатики та ПМ Н.А. Хараджян і к. ф.-м. н., доценту кафедри інформатики та ПМ П.В. Мерзликіну було організовано майстер-клас з робототехніки.

Наталя Анатоліївна спочатку уміло підвела школярів до висновку, що навколо - безліч звичних і майже непомітних для нас предметів, що містять мікроконтолери. 

А потім всі з головою поринули у світ робототехніки. Зокрема, учні дізналися про 5 ознак роботів, платформи для реалізації роботів, їх органи "чуттів", датчики, мотори, різноманітні модулі, балки, коннектори та багато іншого. Причому школярі не лише це все просто слухали, але й крутили, вертіли, а потім і власними руками зібрали з цього набору "smart" машину!

Сподіваємось ще не раз побачити ці допитливі очі!

robot

3953

25 січня 2018 року у Криворізькій загальноосвітній школі № 72 відбувся міський семінар вчителів з інформатики - педагогічна студія за темою "Практика роботи з обдарованими дітьми на уроках інформатики та в позаурочній діяльності".

У заході приймали активну участь викладачі кафедри інформатики та прикладної математики ст. викл. І.С. Закарлюка, к. пед. н., доцент І.С. Мінтій, к. пед. н., доцент Н.А. Хараджян. 

25 01 2018

Ірина Сергіївна Мінтій презентувала освітньо-науковий рівень "доктор філософії" зі спеціальностей

014 Середня освіта (Інформатика);

011 Освітні, педагогічні науки (ІКТ в освіті);

015 Професійна освіта (комп’ютерна освіта)

та нововведення у даному напрямі діяльності.

А Наталя Анатоліївна Хараджян та Ірина Станіславівна Закарлюка презентували виставку "Robot Art":

14

23

Уявіть собі захоплення учнів, якщо навіть вчителі не змогли приховувати емоцій!

Звісно ж, не оминули увагою й інші цікаві новини з діяльності кафедри інформатики та ПМ: нові цікаві додаткові спеціальності та спеціалізації, проведення квестів з інформатики для учнів старших класів, консультації для учнів з програмування та інформаційно-комунікаційних технологій не лише з метою підвищення рівня відповідних компетентностей, але й у перспективі - участі у олімпіаді з інформатики, що надасть можливість отримати додаткові бали до сертифікату з зовнішнього незалежного оцінювання при вступі до КДПУ.

Лише плідна співпраця викладачів і вчителів забезпечить найкращі знання майбутнього покоління!

Дякуємо усім причетним до організації заходу за теплу, дружню, творчу атмосферу та вчителям за цікаві й змістовні майстер-класи!

3834

19 січня відбувся захист магістерських робіт студентів спеціальності "014.09 Середня освіта (Інформатика)":

ГУЗІЄК Олександр Васильович - Розробка відеопера для доповідача на науковій конференції (керівник - професор, д. ф.-м. н. П.О. Міненко);

ПОТОЦЬКИЙ Владислав Сергійович - Автоматизація експорту даних з Open Journal Systems до наукометричних баз даних (керівник - професор, д. пед. н. С.О. Семеріков;

РАТУШНИЙ Роман Сергійович - Проектування компонента «Елементарна математика» інформаційно-освітнього середовища навчання математичних дисциплін (керівник - доцент, к. пед. н. С.В. Шокалюк);

СКРИПАЛЬОВ Артем Русланович - Дослідження ефективності використання сонячних панелей з урахуванням погодних умов (керівник - доцент, к. пед. н Н.А. Хараджян).

Mag 2018 4Mag 2018

Керівниками робіт були враховані пропозиції з минулорічного захисту щодо розміщення текстів захищених робіт в університетській електронній бібліотеці з метою поширення результатів виконаних робіт, популяризації спеціальності та підвищення вебометричних показників університету.

Mag 2018 3

Під час захисту магістерських робіт членами ЕК була забезпечена спокійна, доброзичлива й ділова атмосфера.

Mag 2018 2

Всі роботи оцінені на "Добре" та "Відмінно", що свідчить про високий науково-методичний потенціал не лише студентів, але й керівників робіт. 

 

3807

17 січня у Центрально-міському ліцеї відбувся міський конкурс "ІНФОТЕХНОС" (І (міський) відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України відділень комп’ютерних і технічних наук). Саме цього дня у всьому світі відзначають День дітей-винахідників.

Кафедра інформатики та ПМ за традицією активно приймала участь у цьому заході - у журі конкурсу були присутні к. т. н. Д.Г. Медведєв, к. ф.-м. н. П.В. Мерзликін, к. пед. н., доцент І.С. Мінтій, к. ф.-м. н., доцент Н.В. Моісеєнко, к. пед. н., доцент Н.А. Хараджян, ст. викл. О.В. Юрко.

MAN 2018 2

MAN 2018

На розсуд журі юні винахідники представили близько 30 робіт різних тематичних напрямів, серед яких - штучний інтелект, інформаційні системи, веб дизайн, інтернет-технології та ін.

Серед особливостей цьогорічного конкурсусу слід відзначити високий рівень учнівських робіт. Сподіваємось, що переможці достойно представлять рідне місто на обласному та всеукраїнсьму рівнях конкурсу!

Матеріал ТРК "Рудана"

3806
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31