Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет

logo

Матеріали першого студентського семінару Computer Science & Software Engineer опубліковано у CEUR Workshop Proceedings.

6546

Переможці олімпіади з програмування:

І місце - Росомаха Ганна (І-17)

ІІ місце - Стопкань Тетяна (І-17)

ІІІ місце - Волошин Денис (І-17)

Вітаємо переможців, а всім учасникам бажаємо успіхів наступного року!

6518

30 листопада 2018 року відбувся перший студентський семінар Computer Science & Software Engineer організований кафедрою інформатики та прикладної математики Криворізького державного педагогічного університету і кафедрою моделювання та програмного забезпечення Криворізького національного університету.

https://cssesw.ccjournals.eu/cssesw2018/

6336

Традиційним завершенням наукової роботи студентів у навчальному році, своєрідною квінтесенцією кваліфікаційних, курсових робіт чи  то ж певної дисципліни є участь студентів у конференції «Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в освіті».

Цьогоріч XI Всеукраїнська науково-методична конференція «Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в освіті» (КМІТО’2018) була присвячена 80 річниці від дня народження Айвена Едварда Сазерленда. Результатом участі у ній стали наступні публікації студентів фізико-математичного факультету, підготовлені під керівництвом викладачів кафедри інформатики та прикладної математики:

Васильєв О. Ю. Система електронної відмітки з онлайн моніторингом / Олег Юрійович Васильєв, Олександр Миколайович Степанюк // Новітні комп’ютерні технології. – Кривий Ріг : Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2018. – Том XVI. – С. 244-248.

http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/2233

Горло А. М. Адаптація дизайну сайту для людей із порушенням кольоросприйняття / Анна Михайлівна Горло, Ірина Сергіївна Мінтій // Новітні комп’ютерні технології. – Кривий Ріг : Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2018. – Том XVI. – С. 182-187.

http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/2226

Голуб О. І. Проекти на базі ігрового рушія Unreal Engine в курсі «Розробка комп’ютерних ігор» / Олександр Іванович Голуб, Наталя Володимирівна Моісеєнко, Альбіна В’ячеславівна Хомінятич // Новітні комп’ютерні технології. – Кривий Ріг : Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2018. – Том XVI. – С. 255-260.

http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/2232

Загородько П. В. Пристрій захисту приміщення від несанкціонованого доступу / Павло Володимирович Загородько, Ілля Дмитрович Мошков, Олександр Миколайович Степанюк // Новітні комп’ютерні технології. – Кривий Ріг : Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2018. – Том XVI. – С. 240-243.

http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/2231

Ковальов О. С. Розробка веб-ресурсу для пошуку новин / Олександр Сергійович Ковальов // Новітні комп’ютерні технології. – Кривий Ріг : Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2018. – Том XVI. – С. 188-193.

http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/2216

Мельниченко Ю. А. Розробка електронних освітніх ресурсів з математики у середовищі CoCalc для автоматизованої підготовки контрольних завдань / Юлія Анатоліївна Мельниченко // Новітні комп’ютерні технології. – Кривий Ріг : Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2018. – Том XVI. – С. 134-141.

http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/2215

Хараджян Н. А. Розробка системи задач для розвитку конструкторського мислення учнів середньої та старшої школи на заняттях з робототехніки / Наталя Анатоліївна Хараджян, Інна Олександрівна Пихтіна // Новітні комп’ютерні технології. – Кривий Ріг : Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2018. – Том XVI. – С. 235-239.

http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/2230

Соловйов В. М. Аналіз когнітивних траєкторій методами теорії складних мереж / Володимир Миколайович Соловйов, Владислав Миколайович Пірогов, Олександра Олегівна Ярмольська // Новітні комп’ютерні технології. – Кривий Ріг : Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2018. – Том XVI. – С. 25-29.

http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/2212

 

Бажаємо студентам та їх керівникам подальших наукових здобутків та натхнення!

5168

Вітаємо Бєлінського Андрія Олександровича - студента І курсу спеціальності "Інформатика" - з відзначенням його доповіді серед кращих на І Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених, аспірантів і студентів "Сучасні інформаційні технології та системи в управлінні" та нагородженням сертифікатом на 1 000 грн. від туристичної кампанії "Поїхали з нами".

20180424 140532IMG 98d2cb2c8ffeab73b04a22c2650c0dd5 V

Тема доповіді - "Моделювання індикаторів-передвісників на крипторинку засобами теорії складних систем", науковий керівник - Володимир Миколайович Соловйов.

Андрію, які Ваші враження від виступу та конференції в цілому?

Спочатку дуже хвилювався, не хотілось бути гіршим за інших. А потім зібрався з силами і все вийшло.

Дуже приємно, що присутні члени програмного комітету наприкінці відзначили, що видно, що мені подобається те, чим я займаюсь.

 Сподіваємось, що це  перша з численних перемог, що чекають на Вас попереду!

 

4744

5 квітня 2018 р. у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" (офіційний сайт конкурсу - http://icte.mdpu.org.ua/).

Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу молоді, підтримки наукової та творчої роботи студентів, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи, оволодіння інноваційними освітніми технологіями.

На розгляд галузевої конкурсної комісії було представлено 57 наукових робіт з 30 закладів вищої освіти різних регіонів України. За результатами подвійного сліпого рецензування наукових робіт експертами було сформовано рейтинговий список учасників. Перші 18 авторів найкращих наукових робіт були запрошені на ІІ тур - підсумкову науково-практичну конференцію.

За результатами публічного захисту студенти фізико-математичного факультету КДПУ Юрій Олександрович Наготнюк та Владислав Сергійович Потоцький вибороли ІІ місце в секції "Інформаційно-комунікаційні технології у закладах вищої освіти" (тема роботи: "Автоматизація експорту даних з Open Journal Systems до наукометричних баз даних"). А I місце в секції здобула студент факультету інформаційних технологій КНУ Анна Сергіївна Кулібаба. Наукові керівники обох робіт-переможців - С. О. Семеріков та В. В. Ткачук - співпрацють у рамках спільної науково-дослідної лабораторії з питань використання хмарних технологій в освіті ДВНЗ "Криворізький національний університет" та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

4531

21 грудня 2017 року відбулося вручення премії Криворізького міського голови для обдарованих дітей і молоді. Приємно, що серед 200 найталановитіших криворіжців, відзначених у різних галузях, є студентка групи І-14 Анастасія Колотій, яка стала лауреатом у номінації “За інтелектуальні досягнення”.

03

Анастасія є учасницею міжнародних і всеукраїнських конференцій, IT-конкурсів, олімпіад з програмування, охоче залучається до волонтерської роботи, бере участь в організації кафедральних і загальноунвіерситетських заходів, має активну життєву позицію та аргументовану власну думку.

01

Щиро вітаємо Анастасію з отриманням заслуженої відзнаки та прийдешніми святами! Бажаємо натхнення, наснаги в реалізації творчих задумів, нових здобутків, успіхів і добробуту!

02

3617

15-16 вересня 2017 року команда KDPU3 Криворізького Державного педагогічного університету взяла участь у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у Центральному регіоні, що проходив на базі Цетральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

ACM ICPC 2017 00

  Другий етап проводиться паралельно в кількох регіонах України, після чого за визначеними квотами найкращі команди проходять до вищої й першої ліги. Від Центрального регіону в олімпіаді взяли участь команди з Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського, Полтави, Черкас та Сміли. Таблиця з результатами доступна за посиланням:

http://ejudge.sumdu.edu.ua:8080/contest/1

 ACM ICPC 2017 01

 В рамках олімпіади відбувся фотоконкурс, у якому робота команди КДПУ була відзначена подарунками.

 ACM ICPC 2017 02

 Бажаємо нашій команді наснаги й наполегливості та успіхів у майбутніх конкурсах!

 ACM ICPC 2017 03

ACM ICPC 2017 04

2516

27 по 30 квітня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Міжнародна науково-практична конференція FOSS Lviv — 2017. Конференція присвячена спілкуванню спільноти Free Software й обговоренню перспектив вільного програмного забезпечення в різних сферах людської діяльності.

foss2017

Цьогоріч у конференції традиційно взяли участь студенти спеціальності Інформатика. В доповіді “Переглядач коміксів з динамічною версткою для мобільних платформ” студенти групи І-14 Олександр Голуб, Альбіна Хомінятич та Анастасія Колотій представили свою концепцію вільного програмного забезпечення для перегляду коміксів на мобільних пристроях. Основна відмінність від аналогів полягає в ідеї динамічної верстки. Іншими словами, розташування кадрів коміксу здійснюється не на етапі створення, а на етапі перегляду, що дозволяє комфортно переглядати його на пристроях із різними пропорціями й роздільною здатністю. Завдяки використанню відкритого фреймворку Kivy програмне забезпечення може працювати на більшості популярних мобільних платформ.

1866

19 квітня 2017 року студенти групи І-14 спеціальності Інформатика Олександр Голуб, Альбіна Хомінятич та Анастасія Колотій залучилися до проведення Дня науки в Криворізькому Центрально-Міському ліцеї. В рамках заходу ними було проведено майстер-клас із програмування для учнів ліцею. Школярі навчилися створювати комп’ютерні ігри в жанрі текстового квесту засобами рушія Instead.

Текстовий квест, або Interactive fiction, — це жанр, що знаходиться на межі художньої літератури й комп’ютерної гри. Це книга, в якій від рішень гравця залежить розвиток сюжету. Одним із літературних прототипів інтерактивної літератури можна вважати «Сад переплетених стежок» Хорхе Луїса Борхеса. З розвитком можливостей обчислювальної техніки жанр збагачується новими можливостями й досягає свого розквіту в 70-80 роках минулого століття. В 90-х інтерактивна література частково витісняється графічними комп’ютерними іграми. Сьогодні з ростом популярності електронних книг, смартфонів та інших мобільних пристроїв жанр Interactive fiction переживає нове народження, оскільки він ідеально адаптується під ці платформи.

Автори майстер-класу спробували стерти границю між програмістом і письменником, в результаті чого кожен учасник зміг створити власну інтерактивну новелу. Фото із заходу доступні в фотогалереї.

 

1760
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша