Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет

23 травня 2024 року в Криворізькому державному педагогічному університеті відбулася важлива зустріч. Учасниками заходу стали здобувачі освіти, майбутні вчителі інформатики для 2-11 класів, науково-педагогічні працівники, а також всі зацікавлені особи. Особливим гостем була кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Ольга Василівна Барна, відома як авторка підручників з інформатики для Нової української школи.

Barna 2

 

 Barna 4Barna1

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час зустрічі Ольга Василівна докладно розкрила сутність компетентностей, що формуються в межах Нової української школи. Вона підкреслила важливість комплексного підходу до освіти, спрямованого на розвиток широкого спектру навичок і знань, необхідних сучасному учневі. Серед ключових компетентностей, які були обговорені, зазначені такі:

 

  1. Спілкування державною мовою: забезпечення вільного володіння українською мовою як основним засобом комунікації в суспільстві.
  2. Математична компетентність: формування здатності застосовувати математичні методи та знання в різних життєвих ситуаціях.
  3. Основні компетентності у природничих науках і технологіях: розвиток розуміння основних принципів природничих наук і технологічних процесів, що сприяє технічній грамотності учнів.
  4. Інформаційно-цифрова компетентність: набуття вмінь ефективного використання інформаційних технологій та цифрових ресурсів.
  5. Уміння вчитися впродовж життя: розвиток здатності самостійно здобувати нові знання та навички протягом усього життя.
  6. Ініціативність і підприємливість: стимулювання творчого підходу та підприємницького духу, що сприяє інноваційному мисленню.
  7. Соціальна та громадянська компетентності: виховання активних громадян, здатних до конструктивної взаємодії в суспільстві.
  8. Обізнаність та самовираження у сфері культури: розвиток культурної свідомості та вміння виражати себе через мистецтво та інші культурні практики.
  9. Екологічна грамотність та здорове життя: формування відповідального ставлення до природного середовища та здорового способу життя.
  10. Інноваційність: заохочення до пошуку нових ідей та їх реалізації, що сприяє розвитку інноваційного потенціалу учнів.

Barna 5

Barna 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ця зустріч стала важливим кроком у напрямку поглиблення розуміння концепції Нової української школи та її реалізації на практиці. Ольга Василівна Барна надихнула присутніх новаторським підходом до навчання, підкресливши необхідність інтеграції вище зазначених компетентностей у сучасний освітній процес.

Forma1

Forma 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Forma 3 Forma 4

 

 

 

 

 

 

 

Forma 5

26587
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30