З 25 листопада по 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів активних дій проти гендерного насильства», до якої долучились студенти і викладачі кафедри педагогіки Криворізького педагогічного.
Ця акція була ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства в 1991 році аби привернути увагу громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також з метою активізації діяльності державних структур і громадських організацій задля захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. 26 листопада на фізико-математичному факультеті Криворізького педагогічного відбулася бесіда за круглим столом «СНІД – епідемія століття», яку провела к. пед. н., доц. І. А. Волощук за участі студентів гр. МІ-17. 28 листопада к. пед. наук В. В. Іванова зібрала за круглим столом студентів гр. ОМ-17 факультету мистецтв для участі в бесіді «Гендерне насильство як соціальна проблема сучасності», а к. пед. н., доц. І. Є. Макаренко цього ж дня провела бесіду за круглим столом «Люди з ВІЛпозитивним діагнозом» зі студентами гр. ФІ-16 фізико-математичного факультету. 29 листопада відбулася бесіда за круглим столом «Чи є насильство в сучасних сім’ях» за участі студентів гр. МХК-15 факультету мистецтв, організована й проведена к. пед. н., доц. А. М. Король.
Прес-центр університету відвідав годину спілкування «Ми різні, але ми – рівні», яка відбулася 29 листопада 2018 року за участі студентів гр. ГОЕ-17. Доцент О. С. Білоус підкреслила, що гендерна нерівність випливає з відмінностей у статеворольових патернах та спричинена існуванням певних стереотипів у суспільстві, є наслідком як емпірично обґрунтованих особливостей, так і причин, сконструйованих соціально.
Спікер залучала до обговорення всіх студентів групи, які взяли активну участь у дискусії з питань: «Чи впливає стать викладача на подачу матеріалу?», «Які ви знаєте гендерні стереотипи?», «Назвіть жінок, які зробили географічні відкриття» тощо. Студентська аудиторія із цікавістю долучилася до обговорення; на конкретних прикладах з життя учасники заходу розкрили основні питання гендерної проблематики.
Студентка групи ГОЕ-17 Діана Коломоєць зауважила: «Проблема гендерного насильства дуже актуальна. Ми долучилися до години спілкування й зрозуміли, що насильству треба активно протистояти. Чим більше ми знаємо, тим більше можемо вплинути на ситуацію».
3 грудня к. пед. н., доц. С. М. Щербина проведе годину спілкування «Ми – різні, але ми рівні» для студентів гр. БХ/БП-17 природничого факультету. 4 грудня студенти гр. ДВП-14 факультету дошкільної і технологічної освіти візьмуть участь у бесіді «Україна – це світ без насильства», яку проведе к. пед. н., доц. Н. І. Зеленкова; а 7 грудня к. пед. н., доц. О. Б. Потапенко залучить студентів гр. ІП/ІГ-17 факультету географії, туризму та історії до бесіди «Гендерний аспект в історії української педагогіки».