fmf man20 1

Представники професорсько-викладацького складу Криворізького педагогічного не раз відкривали юні наукові дарування. 23 січня 2020 року у Криворізькому Покровському ліцеї відбувся І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт із математики, фізики та астрономії «Едісони ХХІ століття», до складу журі якого увійшли й наші викладачі.

fmf man20 2

Головна мета конкурсу – інтелектуальна підтримка творчої молоді, залучення старшокласників до науково-дослідницької роботи, орієнтація на усвідомлений вибір майбутньої професії.

Юні дослідники протягом тривалого часу створювали свої перші наукові роботи з різних напрямів математики або фізики та астрономії. Учні разом зі своїми науковими керівниками намагалися якнайкраще розкрити обрану тему, щоб успішно представити виконану роботу поважній комісії.

fmf man20 3

До рецензування робіт та проведення захисту долучилися декан фізико-математичного факультету, к. пед. н., доц. О. В. Віхрова, завідувач кафедри математики та методики її навчання, к. п. н. Д. Є. Бобилєв, д. пед. н., проф. кафедри математики та методики її навчання, доц. І. В. Лов'янова, к. пед. н., доц. кафедри математики та методики її навчання Т. Г. Крамаренко, к. пед. н., ст. викладач кафедри математики та методики її навчання Т. С. Армаш, ст. викладач кафедри математики та методики її навчання С. Г. Шиперко та інші викладачі цієї кафедри й кафедри фізики та методики її навчання.

Конкурс проводився у три тури:

- попереднє (заочне) оцінювання роботи за критеріями відповідності оформлення вимогам конкурсу, актуальності, логічності побудови, точності, тощо;

- написання контрольної роботи;

- публічний захист.

Максимальна сумарна оцінка становила 100 балів.

fmf man20 4

Викладачі Криворізького педагогічного прагнули підтримати перші наукові спроби школярів, проте не забували про чесність і об’єктивність оцінювання.

Леонардо да Вінчі казав: «Проси поради у того, хто вміє отримувати перемоги над самим собою». Дійсно, кожен дослідник – це вже переможець, адже він став на шлях до істини – шлях наукового пізнання.