img33

Криворізький педагогічний завжди прагне підтримувати амбітну молодь. Уже декілька років професорсько-викладацький склад нашого університету сприяє першим починанням учнів закладів загальної середньої освіти на І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.

img34

Днями викладачі факультету географії, туризму та історії взяли участь в оцінюванні юнацьких робіт на конкурсі-захисті МАН. Процедура заходу містила декілька етапів: заочне оцінювання робіт членами журі, постерний захист і наукову конференцію на платформі Zoom.

Захист наукових проєктів здійснювався за певними напрямками, які оцінювали викладачі Криворізького педагогічного: секція «Історія України» – зав. кафедри історії України та правознавства, доцент Н. А. Печеніна й доцент кафедри історії України та правознавства А. В. Тарасов, секція «Всесвітня історія» – доцент кафедри всесвітньої історії В. О. Яшин і ст. викладач кафедри всесвітньої історії І. О. Панафідін, секція «Археологія, історичне краєзнавство, етнологія» – доцент кафедри історії України та правознавства Л. В. Задорожна й асистент кафедри історії України та правознавства, заступник директора з наукової роботи Криворізького історико-краєзнавчого музею А. О. Дробот.

img62

Різноаспектна тематика досліджень охоплювала вивчення низки історичних епох, від прадавніх часів до сьогодення. У своїх роботах юні науковці використовували статистичні матеріали, витвори мистецтва, історичні документи й пам’ятки, свідчення очевидців тощо. Таке різноманіття методів демонструє позитивну динаміку зростання рівня дослідницької підготовки учнів, що безпосередньо залежить від результативності взаємодії з науковими керівниками.

img142

«В умовах дистанційного захисту МАНівці продемонстрували технічну грамотність і уміння користуватися технологією ZOOM, захищати проєкти за допомогою постерів і представляти наукові доповіді у формі презентацій на підсумковій конференції. Крім цього, заслуговує на увагу той факт, що серед керівників учнівських наукових робіт є випускники історичного факультету КДПУ: Гонтар Дмитро Анатолійович — учитель історії, правознавства та громадянської освіти Криворізького навчально-виховного комплексу № 129, Манько Анна Олександрівна — вчитель історії Криворізької педагогічної гімназії, Момот (Капильцова) Віра Ігорівна – вчитель історії та правознавства КЗОШ № 72», — зазначив І. О. Панафідін.

img147

Онлайн-подія пройшла в теплій та невимушеній атмосфері. Всі учасники відеоконференції проявляли толерантність і взаємоповагу, а члени журі демонстрували професіоналізм, компетентність і об’єктивність оцінювання. «Приємно відзначити, що більшість учасників активно долучалася до конференції, ставила питання під час обговорення робіт. Не став на заваді й новий формат проведення захисту – дистанційний, на платформі Zoom», — підкреслив А. В. Тарасов.

Криворізький педагогічний бажає юним історикам
нових цікавих досліджень і захоплюючих відкриттів!