260221 1

24 лютого 2021 року в Молодіжному центрі #StudHub Криворізького педагогічного відбулося засідання проєктних груп на тему «Підготовка вчителя географії в КДПУ: виклики сьогодення». Захід проходив із дотриманням карантинних вимог.

260221 2

Зустріч організували у форматі полілогу. Модератором стала канд. пед. наук, ст. викладач кафедри географії та методики її навчання О. В. Ганчук, яка координувала роботу під час засідання.

Захід мав на меті обговорення існуючої концепції та програми підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Середня освіта. Географія» й відповідності програм сучасним запитам, а також пошук шляхів удосконалення вищої педагогічної освіти в КДПУ.

260221 3

До події долучилися декан факультету географії, туризму та історії, канд. геогр. наук, доц. С. В. Ярков, викладачі та студенти спеціальності «Географія», директори закладів загальної середньої освіти й представники центрів туризму міста.

260221 4

Зі вступним словом до присутніх звернувся завідувач кафедри географії та методики її навчання, канд. геолого-мінералогічних наук, доц. І. В. Холошин, який коротко окреслив можливості майбутньої співпраці.

Модератор зустрічі охарактеризувала навчальні плани та розповіла про структуру проєкту освітньої програми Державного стандарту й навчального плану підготовки бакалаврів за спеціальністю «Середня освіта. Географія». «Освітня професійна програма – це нормативний документ, який регламентує компетентнісні, кваліфікаційні, організаційні, навчальні та методичні вимоги до підготовки здобувачів вищої освіти. Програма враховує вимоги Закону України «Про вищу освіту» та містить перелік і обсяг дисциплін, які мають опанувати студенти певної спеціальності. Також ця програма використовується під час акредитації», – зазначила О. В. Ганчук.

260221 5

Канд. пед. наук, ст. викладач кафедри географії та методики її навчання С. В. Мантуленко закцентувала увагу присутніх на структурно-логічній схемі освітньої програми для магістрантів і розповіла про компетентності, що нададуть майбутнім фахівцям можливість викладати в профільній школі.

260221 6

Зав. кафедри туризму та економіки, канд. геогр. наук, доц. В. Л. Казаков підкреслив особливості краєзнавчо-туристичної роботи в різних закладах освіти.

Наприкінці засідання присутні розглянули низку дискусійних питань. Кожен отримав можливість висловити свої зауваження та пропозиції задля покращення рівня підготовки сучасного вчителя.

Дякуємо всім, хто долучився до обговорення освітньої програми!