Представники Криворізького педагогічного сприяють розбудові не тільки нашого міста, а й усієї країни. Яскравою постаттю, робота якої засвідчує цей факт, є старший викладач кафедри образотворчого мистецтва О. І. Фурман.
Нещодавно в Києві, у сквері на вулиці Іллєнка, відкрили пам’ятник австрійському ерцгерцогу Василю Вишиваному – видатному діячу українського національно-визвольного руху. Встановлення цього пам’ятника відбулося відповідно до зареєстрованого у Верховній Раді України проєкту «Пантеон Українських Героїв».
Творцями цієї композиції стали Михайло Горловий та Олександр Фурман. Скульптура є досить масштабною – понад 4 метри у висоту, з яких 3 метри – сам постамент. Під час виконання роботи митці використовували граніт і бронзу. Постамент було відшліфовано з гранітного каменю, а погруддя виготовлено з бронзи.
За основу меморіалу було взято імените фото австрійського ерцгерцога. Спочатку був виготовлений гіпсовий макет вагою понад 100 кілограмів, а вже потім скульптори повторили витвір у бронзі. Робота вражає відточеністю найдрібніших деталей, наприклад, орнаменту на вишиванці. Відкриття пам’ятника стало культурною подією загальноукраїнського масштабу, про яку повідомили центральні ЗМІ: інтернет-видання «Вечірній Київ» і LB.ua.
Варто зазначити, що це не перша видатна робота автора, представника Криворізького педагогічного О. І. Фурмана; в його арсеналі – такі твори як «Перша вчителька» (скульптура біля входу до головного корпусу КДПУ), пам’ятний комплекс «Жертвам Голодомору 1932-1933 років і політичних репресій», пам’ятник загиблим солдатам у 1941-1945 рр., пам’ятник ліквідаторам Чорнобильської катастрофи тощо. Кожна з цих композицій – унікальна, наповнена великою історією, моментами щастя й смутку, любові до рідного краю.