img6

Магістранти КДПУ прагнуть, щоб їх кваліфікаційні роботи гідно засвідчували здобуті ними фахові компетентності. 21 грудня на кафедрі німецької мови і літератури з методикою викладання факультету іноземних мов пройшов один із найяскравіших захистів магістерських робіт 2021 року.

img6

Досвід захисту магістерських робіт іноземними мовами не є новим для нашого університету. Темам робіт магістрантів факультету завжди були притаманні як оригінальність і новизна, так і актуальність. Дві кваліфікаційні роботи успішно захистили німецькою. Випускниця магістратури 2021 року Ю. Д. Філоненко продемонструвала високий загальний рівень володіння цією мовою та власну спроможність оформити своє дослідження відповідно до вимог наукового стилю. Її робота «Лінгвокреативний потенціал творів серії «Оттокар» О. Хойзера» (науковий керівник – канд. філол. наук, доц. Г. М. Мельничук), як і решта магістерських, доступна для ознайомлення у вільному доступі.

img6

Кваліфікаційна робота О. С. Тяговської «Філософсько-світоглядний потенціал творів Інґеборґ Бахман та його мовна репрезентація» (науковий керівник – д-р пед. наук, проф. В. А. Гаманюк) відрізняється не тільки оригінальністю тематики: здобувачка поставила собі за мету виявити зв’язок між філософськими поглядами, світоглядом, мистецькими впливами, специфікою особистого життя й творчістю письменниці, пошуками ідеальної форми самовираження; тим, що в ній визначаються засоби втілення її ідей і художнього світу в мовному вимірі (на рівні лексики, синтаксису, графічного оформлення текстів різних жанрів).

img6

Магістрантки продемонстрували високий рівень володіння німецькою мовою, вміння самостійно інтерпретувати, систематизувати, класифікувати теоретичні й практичні результати. Виконання робіт свідчить про належний рівень оволодіння теоретичними основами та практичними аспектами фахової підготовки.

img6

Декан факультету іноземних мов, д-р філол. наук, доц. М. В. Варданян схвально відгукнулася про цей непересічний захист здобувачок вищої освіти. «Дві наші найкращі магістрантки спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література німецька), Ольга Тяговська (під науковим керівництвом В. А. Гаманюк) і Юлія Філоненко (під науковим керівництвом Г. М. Мельничук), презентували результати своїх досліджень та обговорили їх із комісією, вільно послуговуючись німецькою мовою. Ці магістрантки мають велику мовну практику, неодноразово підвищували свої навички в Німеччині, займаються викладацькою діяльністю та співпрацюють із німецькими організаціями. Як результат наполегливої праці магістрів та викладачів кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання, бачимо надвисокий рівень фахової підготовки наших випускниць, які за рішенням комісії отримали 100 балів під час захисту своїх здобутків. Ми розраховуємо, що на факультеті іноземних мов такі роботи матимуть своє продовження. І ми будемо й надалі захищати роботи високого рівня іноземними мовами, щоб усі наші випускники магістратури мали змогу продемонструвати свій високий фаховий мовний рівень», – підкреслила Марина Володимирівна.

Альма-матер щиро вітає своїх талановитих випускниць. Попереду – нові вершини.
Бажаємо здійснення найамбітніших мрій!