З перших днів російської агресії на факультеті української філології панує самовіддана волонтерська діяльність. Під час оголошених канікул у Криворізькому педагогічному молодь, відчуваючи внутрішню потребу, безкорисливо й різнобічно допомагає своїй країні.
Спільними зусиллями викладачів та студентів у перший день війни було створено Telegram-канал «Кров для поранених», де кожен свідомий житель нашого міста може залишити власні контактні дані, зазначивши групу та резус своєї крові. «Ми працюємо заради наших захисників – воїнів ЗСУ. Цей канал був створений для швидкого обміну інформацією серед криворіжців, зручного збору контактних даних охочих здати кров», – розповіла прес-центру організаторка каналу, студентка ІІІ курсу факультету української філології Кристина Мутавчі.
Фінансово й матеріально допомагають пораненим у госпіталях. Кожен день студенти відвідують загальноосвітні школи міста, в яких працюють пункти волонтерської допомоги, займаються фасуванням речей, опікою потребуючих допомоги, приготуванням їжі. Студенти сортують зібраний одяг і продукти в Домі культури та районних виконкомах.
Декан факультету української філології, канд. філологічних наук, доц. Л. М. Семененко підкреслила: «Зараз, у скрутний для всіх час, важко тримати себе в руках. Однак, студенти нашого факультету виявилися мужніми, сміливими та різнобічними у сфері волонтерської діяльності. Я пишаюся ними. Від початку війни в чаті факультету відбувається інтенсивний обмін інформацією про необхідність допомоги та робочих рук. Запевняю: ніхто не залишається осторонь. Якщо кожен щось робитиме на своєму місці, то це буде ще один крок до перемоги! Слава Україні!».
Плетіння маскувальних сіток стало постійним заняттям дівчат і хлопців, які приходять до університету та до міських пунктів плетіння, залучаючи своїх рідних та друзів.
«Активно продовжує свою діяльність студентська рада факультету – це інформування студентів, особиста допомога, розміщення новин на сторінках соцмереж. Приємно, коли всі працюють разом, пліч-о-пліч, і як би важко нам усім не було, ми разом. Разом до перемоги», - прокоментувала голова студентського самоврядування факультету української філології Ярослава Примаченко.
Періодично факультет перераховує зібрані кошти на державні рахунки ЗСУ, територіальної оборони та евакуйованих.
Допомагаючи воїнам матеріально, філологині підтримують солдат своїми листами та піснями, вкладаючи в них всю ніжність дівочих сердець. Переймаючись останніми подіями, студенти намагаються полегшити свої внутрішні переживання написанням віршів.
СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА НАЦІЇ! ГЕРОЯМ СЛАВА!