10 листопада 2022 року на кафедрі географії та методики її навчання стартував лекторій від спікерів Фінського університету прикладних наук «Novia». Першу лекцію прочитав наш співвітчизник Руслан Гунько, який нині працює над власними екологічними дослідженнями за кордоном.

Пан Руслан є науковим співробітником Фінського університету прикладних наук «Novia», бере участь у низці міжнародних проєктів. Учений планує екологічний проєкт і в Україні: вивчатиме, як війна вплинула на довкілля в нашій державі в порівнянні з країнами, де війна закінчилася кілька років тому. Р. Гунько представив майбутнім географам лекцію з актуальної міждисциплінарної проблеми взаємодії людини й природи. Дослідник поділився власними науковими результатами з питань впливу довкілля на якість життя населення й висвітлив відповідний досвід Фінляндії.

Лектора представила кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри географії та методики її навчання, доц. С. В. Мантуленко. «Навіть у такий складний час ми продовжуємо створювати міжнародні наукові дискусії, налагоджуємо зв'язки з ученими, які працюють за кордоном. Колеги з Фінляндії підтримали цю ініціативу й зголосилися взяти участь у нашому онлайн-лекторії», – зазначила Світлана Вікторівна.

Руслан Гунько розповів про актуальність свого дослідження: згідно з соціологічними даними, мешканці Фінляндії є одними з найщасливіших європейців, тож цікавим є питання впливу місцевої природи на якість життя. Чи впливає соціально-демографічний статус на характер цього зв'язку, як глобальні кризи, на кшталт пандемії COVID-19, змінюють кореляцію сприйняття природи з якістю життя – такі питання ставив перед собою дослідник.

Студенти ІІ й IV курсів не залишилися байдужими до проблематики лекції: наприкінці зустрічі розпочалось цікаве фахове спілкування. Діалог студентів із науковцем доповнили відповіді на запитання, поставлені в чаті онлайн-конференції.

Лекторій від фінських колег продовжиться 18 листопада поточного року об 11.00. Усі охочі зможуть завітати на онлайн-зустріч із науковицею Йоханною Вікгрен-Рейлофс, яка прочитає лекцію «Географічний детермінізм скандинавської моделі соціального забезпечення» (ідентифікатор зустрічі – 321 295 9657, код доступу – 735790).

Дякуємо за чудову можливість приєднатися до розмови з дослідником із Фінляндії.
Чекаємо на продовження співпраці!
20703
Травень 2024