18 листопада 2022 року відбулася друга онлайн-зустріч у межах лекторію, який започаткувала кафедра географії та методики її навчання у співпраці з Фінським університетом прикладних наук «Novia». Лекцію «Географічний детермінізм скандинавської моделі соціального забезпечення» прочитала науковиця Йоханна Вікгрен-Рейлофс.

Як раніше повідомляв прес-центр, географи КДПУ разом із фінськими колегами організували проведення онлайн-лекцій для здобувачів вищої освіти, які навчаються в нашому університеті. Друга лекція була присвячена міжкультурному діалогу про скандинавську модель соціально-економічного розвитку, чинникам (зокрема, географічним) досягнення всесвітньо відомого північноєвропейського добробуту й можливостям втілення такої успішної моделі в нашій країні.

Пані Йоханна Вікгрен-Рейлофс – старша викладачка факультету охорони здоров'я та соціального забезпечення Фінського університету прикладних наук «Novia» (м. Турку). Наразі вона досліджує глобальну та культурну компетентність у вищій школі й охоче ділиться своїм досвідом наукової роботи.

«Під час своєї лекції я прагну показати, що після війни є надія жити по-новому, досягти загального добробуту. Тому досвід Фінляндії буде переважно висвітлено в історичному аспекті, адже наша країна також зазнавала скрутних часів: працювала над відновленням своєї держави, виборювала й відстоювала власну незалежність», – підкреслила лекторка.

Пані Йоханна відповіла на запитання викладачів і студентів щодо передумов формування скандинавської моделі суспільства й окремих аспектів розв'язання проблем соціально-економічного розвитку та розбудови успішної держави у Фінляндії.

Криворізький педагогічний щиро вдячний фінським колегам за таку насичену й плідну співпрацю
задля якісної професійної підготовки майбутніх українських освітян!
20790