img5

19 грудня 2022 року в головному корпусі Криворізького педагогічного відбулася урочиста церемонія передачі ікони «Чорнобильський Спас» представникам ГО «Криворізьке об’єднання ліквідаторів, інвалідів та їх родин “ЧОРНОБИЛЬ – 86”».

img10

Криворізький педагогічний формує у здобувачів вищої освіти стійку громадянську позицію через різноманітні форми роботи. Представники факультету мистецтв, на прохання лідерів ГО «Криворізьке об’єднання ліквідаторів, інвалідів та їх родин “ЧОРНОБИЛЬ – 86”», поєднали виконання кваліфікаційної роботи й завдання культурно-духовного розвитку загальноукраїнського значення.

img14

Магістр заочної форми навчання спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) В. Ю. Дорогобід виконав ікону розміром 30х40 під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Л. Ф. Ейвас. Консультації надавала кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва, знавець іконописання Ю. О. Зенькович.

img21

«Ми раді надати таку мистецьку, освітню, методологічну допомогу. Коли до нас звернулася ГО «Криворізьке об’єднання ліквідаторів, інвалідів та їх родин “ЧОРНОБИЛЬ – 86”» ми зрозуміли всю важливість і актуальність цієї справи. Ми бачимо, що історичні події перегукуються, і, на жаль, трагедія на ЧАЕС є актуальною для нас і сьогодні. Ми раді долучитися до спільної діяльності, передаючи цей оберіг – ікону, яка створить відповідний духовний ореол», – підкреслив ректор КДПУ, проф. Я. В. Шрамко.

img29Крім цього, викладачі художньо-графічного відділення створили декілька локацій з мистецькими творами, присвяченими Чорнобильській катастрофі. Дуже важливо, що викладачі не тільки висвітлюють цю тематику, а й спонукають молодь перейнятися болем українського народу.

Травень 2024