В умовах соціально-економічних і політичних викликів сучасного суспільства важливість психосоціальної підтримки для вразливих категорій сімей з дітьми зростає. Ці родини стикаються з різноманітними проблемами, такими як бідність, психологічні труднощі, конфлікти, безробіття та нестабільні умови життя, зокрема через обставини воєнного стану. Тому, щоб фахівці могли ефективно підтримувати такі сім’ї, їм необхідно постійно підвищувати свої професійні компетентності.
У межах проєкту «Надання основних послуг у сфері охорони здоров’я, захисту та освіти постраждалому населенню в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях» фінансованого Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) викладачі, здобувачі освіти та випускники кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи взяли участь у триденному тренінгу «Підвищення професійних компетентностей фахівців, які надають психосоціальну підтримку вразливим категоріям сімей з дітьми» у м. Київ. Під час тренінгу були визначені компетентності фахівців, які працюють з вразливими категоріями сімей, знання, навички та цінності, що дозволяють забезпечити ефективну допомогу. Ці компетентності охоплюють психологічну підготовку, комунікативні навички, орієнтацію на сім’ю, навички кризового реагування та роботи з травматичним досвідом.
З вітальним словом до учасників тренінгу звернувся програмний директор організації «Відповідальні громадяни» Енріке Менендес, який зазначив: «Збільшення попиту на послуги підтримки для вразливих категорій сімей створює нові виклики для професіоналів. Для того, щоб забезпечити високий рівень підтримки, важливо, щоб підвищення компетентностей стало постійним компонентом професійної діяльності. Водночас необхідно підтримували фахівців через фінансування їхньої формальної або неформальної освіти, забезпечення доступу до супервізійних програм і психологічної допомоги».
«Підвищення професійних компетентностей фахівців, які працюють з вразливими сім’ями, є одним із ключових елементів забезпечення ефективної соціальної підтримки. Постійний розвиток професійних навичок та розширення знань дозволяє успішно долати виклики, з якими стикаються ці родини, та забезпечувати якісну допомогу. З огляду на важливість цієї роботи для стабільності та добробуту суспільства, варто приділяти особливу увагу підготовці та підтримці фахівців з соціальної роботи», – підкреслює старший викладач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи, помічник ректора з перспективного розвитку Ілля Лисоконь.
Більш детально ознайомитись з участю Криворізького педагогічного в проєкті «Надання основних послуг у сфері охорони здоров’я, захисту та освіти постраждалому населенню в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях» можна за покликанням.