Криворізький педагогічний здійснює професійну підготовку з найрізноманітніших галузей знань. Цього разу до серії дописів «Секрети магістрів» потрапили майбутні фахівці спеціальності «Психологія» психолого-педагогічного факультету.
На психолого-педагогічному факультеті проходить підготовка магістрів за спеціальностями «Початкова освіта» та «Психологія». У планах – відкриття магістратури зі спеціальності «Соціальна робота», підготовка за якою нині здійснюється лише на рівні бакалаврату.
Декан психолого-педагогічного факультету, к. пед. н., доцент Є. Л. Гергель розповів: «На нашому факультеті ми намагаємося втілити в життя таке гасло: «Коли ми разом – ми найкращі». Зараз на магістратурі спеціальності «Психологія» навчається 32 студенти: 16 денного та 16 заочного відділення. Важливою особливістю професійної підготовки є те, що майже всі викладачі є психологами-практиками, а отже, можуть поділитися з майбутніми фахівцями власним досвідом надання психологічної допомоги».
Магістранти-психологи проходять практику не лише на базі шкіл чи дошкільних закладів: вони мають можливість побачити процес «зсередини» в різних організаціях, де функціонує психологічна служба, а також у центрах соціальної служби та центрах дитячої творчості.
Магістрантка Ольга Черніва поділилася з прес-центром своїми міркуваннями: «Я вважаю, що магістратура допоможе мені здобути ще більше теоретичних знань, які я зможу використати на практиці. Я зацікавилася психологією ще в школі: спостерігала за різними людьми, досліджувала унікальність особистості».
Психологія – це наука, в якій вивчення внутрішнього світу людини починається з власної особистості. Викладачі факультету завжди готові поділитися своїм практичним досвідом та підтримати кожного магістранта словом і ділом. Вони наголошують на тому, що під час вивчення психології необхідно не просто знати відповіді на питання, а й вміти знаходити ці відповіді.
«Я вступила до магістратури через бажання підвищити свою кваліфікацію і щоб отримати можливість майбутнього кар’єрного зростання. У магістратурі ми більш детально вивчаємо те, що безпосередньо стосується щоденної практики професійного психолога, взаємодії з клієнтами. Зараз ми опановуємо дуже цікаві теми з кризової психології та психології конфлікту, тому наразі більше орієнтуємося на взаємодію з педагогічним колективом», – зазначила магістрантка першого року навчання Катерина Шульфак.
Доречно зауважив Альфред Адлер: «Маючи конкретну ціль або намір, людина відчуває себе здатною побороти будь-які проблеми, тому що, в ній живе її майбутній успіх. Без відчуття цілі, діяльність індивіда не мала б ніякого значення». Тож упевнено крокуємо до поставленої мети!