vus_1

8 липня 2021 року на базі читальної зали бібліотеки головного корпусу КДПУ відбулося відкриття експозиції живописних полотен. Мистецький захід є логічним продовженням реалізації проєкту естетичного оформлення храму знань.

vus_2

Нагадаємо, що художньою радою університету, за підтримки викладача кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну О. І. Пікущого, було заплановано проєкт внутрішнього оформлення внутрішнього приміщення читальної зали. На першому етапі було реалізовано оздоблення бібліотеки декоративним фризом і рельєфною композицією, а другий – передбачав оформлення стін картинами із серії «Криворіжжя»  випускників бакалавтрату й магістратури художньо-графічного відділення факультету мистецтв. Автором цієї ідеї виступив старший викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну А.В. Школяр.

vus_3

«Шановні колеги, студенти, гості, я хочу підкреслити, що зараз, дійсно, відбувається знаменна подія не тільки для нашого університету, а й всього міста загалом. Головна читальна зала бібліотеки – це місце, в якому можна отримувати нову інформацію, знання, а також своєрідний комплекс для культурного просвітництва. Відтепер, відвідувачі зможуть насолоджуватися злиттям сучасного дизайну з картинною класикою. Надзвичайно важливо, що створення циклу картин про Криворіжжя – справа наших студентів. Тому хочеться привітати всіх присутніх і побажати приємного перегляду!», – ділиться враженнями ректор, проф. Я. В. Шрамко.

vus_4

На цьому заході було представлено 5 вишуканих робіт із серії «Криворіжжя», які виконані у жанрі станкового олійного живопису. Сукупність картин утворюють неповторний симбіоз індустріальних пейзажів та панорам культурно-історичних пам’яток нашого міста. У рідних стінах альма-матер можна зустріти знайомі краєвиди: гірничорудний кар’єр, шахти, проспект Поштовий, академічний міський театр драми та музичної комедії ім. Т. Г. Шевченка, Човникову станцію.

vus_5

«Для своєї роботи я обрав звичну тему для нашого міста і одночасно незвичну тему для пейзажу – червоне Криворіжжя. Звичайно, що ці червоні та контрастні кольори не є природніми кольорами, а тому їх важко зобразити на картині. Саме тому мене зацікавило питання: «Як мені правильно зобразити індустріальний Кривбас, щоб була точна передача відтінків і краси?».  Я хочу подякувати моїм викладачам, які фактично зростили мене. Дякую!», – наголошує автор однієї з картин, випускник бакалаврату Тимур Федоров.

vus_6

Попереду на читальну залу чекає заключні дві картини із серії «Криворіжжя», які шукають своїх митців – випускників художньо-графічного відділення. Наразі, нам залишається милуватися різнобарвною красою рідного міста, гортаючи улюблені книжки у затишній бібліотеці.