6 квітня 2019 року в танцювальній залі Криворізького педагогічного студенти університету та викладачі гуртків і закладів мистецької освіти міста мали змогу взяти участь у методичному семінарі з contemporary dance, який для них провела Д. Г. Цемах, фахівець із класичної та сучасної хореографії, керівник театру сучасної хореографії «Версаль», викладачка кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки.
Для участі у цій важливій культурно-мистецькій події зареєструвались понад 50 учасників — керівників і вихованців хореографічних колективів і закладів міста.
«Танець – це певний символічний код нашої культури. Якщо дитина чи молода людина відчуває, що хореографія – це її життєве покликання, ми маємо її підтримати, надати можливість виразити себе та реалізувати свій творчий потенціал. Висококваліфіковані викладачі Криворізького педагогічного допоможуть студентам розвиватися не лише у прикладному, а й у науково-методичному аспекті», – зазначив у вітальному слові ректор КДПУ, проф. Я. В. Шрамко.
Програма методичного семінару складалася із трьох блоків. У теоретичному блоці учасники отримали вичерпну інформацію про історичні витоки й основні положення та позиції в роботі з тілом у жанрі contemporary dance, ознайомилися із навчально-методичним посібником з теорії та методики викладання контемперарі «Contemporary dance. Теорія та методика викладання сучасного танцю. Теорія в ілюстраціях», автором якого є Дар’я Геннадіївна Цемах.
За участі вихованців театру сучасної хореографії «Алегро» у практичному блоці наочно презентовано трансформацію рухів класичного танцю в уроці contemporary dance під час навчання танцівників молодшої вікової категорії.
«Contemporary dance постійно змінюється, тому досі не має сталої системи викладання. Тут танець розглядається як інструмент для розвитку тіла танцівника й формування його індивідуальної хореографічної лексики, що народжується від найпотаємніших думок і почуттів виконавця. Для цього стилю характерна дослідницька спрямованість, обумовлена взаємодією танцю з філософією руху й комплексом знань про можливості людського тіла», – пояснила Дар`я Цемах.
Разом зі студентами ІІІ курсу музично-хореографічного відділення факультету мистецтв керівники вихованців старшої вікової категорії удосконалювали техніку contemporary dance.
Останнім пунктом програми став майстер-клас від модератора події «Методика використання практичних і теоретичних принципів в уроці contemporary dance», під час якого учасники отримали можливість навчитися основним положенням та позиціям тіла в жанрі contemporary dance.
«Такі семінари є дуже важливими й потрібними, адже вони чудово допомагають розвивати себе як у певній сфері, так і всебічно. Я дуже радий, що отримав можливість відвідати сьогоднішній майстер-клас, під час якого учасники змогли відкрити для себе багато нового й удосконалити свої уміння. Дар’я Геннадіївна допомогла кожному з присутніх зробити великий крок до розвитку себе як танцівника, за що ми їй дуже вдячні», – поділився своїми враженнями учасник майстер-класу Владислав Чорний.
Після завершення семінару учасники отримали сертифікати й інформаційні матеріали з додатковими відомостями про contemporary dance.
Більше фото за посиланням.