24 квітня 2019 року в читальній залі гуманітарного корпусу Криворізького педагогічного відбулася зустріч із Дмитром Щербиною, який навчається в магістратурі факультету української філології. Він представник криворізького літературного товариства, перекладач, редактор, поет і літературознавець.

Художнє слово Дмитра Щербини зібрало разом студентів, викладачів та гостей нашого університету, серед яких був і Віктор Гриценко – криворізький поет, прозаїк, драматург, критик, член Національної спілки письменників України.

«Наша «Літературна вітальня» сьогодні знову відчинила свої двері для зустрічі з прекрасним словом поезії. І ми реалізували свою мету: познайомили всіх охочих із Дмитром Щербиною, чия зірка стрімко спалахнула у Кривому Розі», – привітала гостей бібліотекар КДПУ О. В. Присяжна.

Дмитро Щербина – знаний в Україні перекладач білоруською та з білоруської; в його доробку є й переклади з англійської, російської, болгарської та кримськотатарської мов. «Моя рідна мова – українська. Білоруську я опанував самостійно. Мене дуже вразив той факт, що людина, яка ніколи не вивчала білоруську мову, чудово її розуміє», – згадує Д. Щербина.

Студенти Криворізького педагогічного підготували низку віршів і продекламували їх спеціально для Дмитра Щербини. На святковій зустрічі всі охочі також мали чудову можливість почути авторську подачу власних перекладів різноманітних поезій.

«Моя улюблена українська письменниця – це Ліна Костенко. Тож не дивно, що моїм першим досвідом поетичного перекладу стали вірші саме цієї непересічної особистості. Я дуже пишаюся тим, що в моїй колекції є всі видання та збірки Ліни Костенко. Пам`ятаю, що першим її віршем, який я прочитав, був «Життя іде і все без коректур», який надихнув мене ближче познайомитися з творчістю видатної української поетеси», – поділився Д. Щербина.

На заході панувала тепла дружня атмосфера, яка створила для всіх присутніх сприятливий настрій для насолоди мистецтвом поезії. «Я дуже рада, що долучилася до події у «Літературній вітальні» та познайомилася з такою талановитою особистістю, як Дмитро Щербина. Люди, які так віддаються своїй справі не можуть не надихати інших. Тож я дуже вдячна нашій бібліотеці за організацію чудового заходу», – поділилася студентка ІІ курсу факультету української філології Валерія Карнаух.

Довідково. Захід організували та провели бібліотекарі О. В. Присяжна та О. Е. Бугрій.

7645
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31