КДПУ продовжує співпрацю із зарубіжними партнерами у рамках проєкту «Німецька мова в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі». Уже другий рік поспіль науковці нашого університету роблять свій внесок у дослідження німецької та її взаємодії з іншими мовами.
В Україні мешкає чимало німців: на Буковині й Галичині, на Приазов’ї та в Одеській області; тож тематика проєкту, що здійснюється за підтримки Уповноваженого Федерального уряду з питань культури та ЗМІ Німеччини, є актуальною й для нашої країни. Метою проєкту є дослідження німецьких слідів у кількох аспектах: літературознавчому, мовознавчому, в межах якого вивчають німецькі запозичення, та дидактичному, який в Україні очолює проректор з наукової роботи КДПУ, доктор педагогічних наук, проф. В. А. Гаманюк. Від Криворізького педагогічного в проєкті також беруть участь канд. пед. наук, доц. кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання В. А. Карпюк, канд. істор. наук, доц. А. В. Тарасов і канд. істор. наук, доц. В. О. Яшин.
Важливим завданням дидактичного напрямку роботи учасників проєкту є використання нових наукових результатів під час вивчення німецької мови й залучення школярів і здобувачів вищої освіти до наукових досліджень. У межах проєкту було створено навчальну онлайн-платформу «Deutsche Spuren in der Ukraine» («Німецькі сліди в Україні»), яка містить методичні й дидактичні ресурси, тематичні відео- та аудіоматеріали.
25-26 вересня 2020 року В. А. Гаманюк і В. А. Карпюк долучилися до XXVII Міжнародної наукової конференції асоціації українських германістів «Германістика в транскультурному вимірі: теорія та практика» за участі науковців з усієї країни й зарубіжних колег, яка відбулася на базі факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка. В. А. Гаманюк представила презентацію «Vorgeschichte des Teilprojektes «Digitale Plattform „Deutsche Spuren in der Ukraine“» und weitere Perspektiven» («Передісторія підпроєкту «Цифрова платформа “Німецькі сліди в Україні”» та подальші перспективи»).
«Проєкт буде пролонговано: на наступний рік заплановано реалізацію програми зі створення тематичних цифрових баз, презентацію результатів наукових досліджень, а також участь у конференції, що відбудеться в м. Пардубіце (Чехія)», – розповіла В. А. Гаманюк.