Криворізький педагогічний продовжує активно долучатися до європейської науки. Уже декілька років триває співпраця вчених КДПУ з німецькими колегами: представники нашого університету беруть участь у роботі над міжнародним науковим проєктом «Deutsche Spuren in der Ukraine» («Німецькі сліди в Україні»).

Цей проєкт, започаткований Університетом Реґенсбурґа, здійснюється за підтримки Федерального Міністерства з питань культури та медіа. Він має на меті актуалізувати міжкультурну взаємодію між Україною та Німеччиною та реалізується за трьома напрямками: лінгвістичним, історичним та мультидисциплінарним.

300321-2

Викладачі кафедри історії, канд. іст. наук, доц. А. В. Тарасов і канд. іст. наук, доц. В. О. Яшин у співавторстві з представницею кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання, канд. пед. наук, доц. В. А. Карпюк і за сприяння проректора з наукової роботи, д-ра пед. наук, проф. В. А. Гаманюк опублікували спільну статтю в науковому виданні «Deutsch in der Ukraine. Geschichte, Gegenwart und zukünftige Potentiale» («Німецька в Україні. Історія, сучасний та майбутній потенціал») Університету Реґенсбурґа. Стаття вийшла друком у лютому поточного року.

300321-3

У праці «Neu entdeckte Befunde zur Geschichte der Deutschen in der Ukraine und ihr didaktisches Potenzial» («Нові відомості з історії німців в Україні та їх дидактичний потенціал») подано результати наукових досліджень викладачів КДПУ та перспективи їх дидактичного застосування. Нині ці наукові результати інтегровані до навчальних програм; їх уже використовують в освітній діяльності.

Криворізький педагогічний вітає наших дослідників
і бажає нових успіхів у науково-педагогічній діяльності!