060521 1

4 травня 2021 року на базі Криворізького педагогічного відбулася гостьова онлайн-лекція, яку провів доктор філологічних наук, викладач кафедри іноземних мов університету м. Пардубіце (Чехія) Ян Чапек.

060521 2

Цільовою аудиторією лекції стали студенти-філологи, які потребують удосконалення мовних компетентностей не лише в звичному для них середовищі, а й в інших, дещо відмінних умовах спілкування. Здобувачі вищої освіти отримали можливість побачити перспективи майбутньої професії, долучитися до європейського досвіду навчання та викладання.

Пан Ян Чапек провів лекцію на тему «Деякі причини, щоб вивчати німецьку мову». Дібраний матеріал стосувався соціокультурних, міжкультурних, філологічних і суспільно-політичних питань.

060521 1

Під час лекції Ян Чапек навів різноманітні аргументи на користь вивчення німецької мови, які стосуються як побутового рівня повсякденного спілкування, так і загальнокультурних і наукових аспектів функціювання мови.

060521 2

«В умовах глобалізації всі зосередилися на англійській мові, але ж німецькою нині послуговується пів Європи, і вона є досить поширеною. Тому вважаю за потрібне популяризувати цю мову, тим паче, що досить багато наукової літератури виходить саме німецькою. На лекції Яна Чапека розглянули питання, пов'язані з напрямками розвитку Європи, порівнюючи реалії минулого та сьогодення. Лектор навів влучний приклад того, як ми намагаємося побороти протиріччя минулого, що з'явилися за часів Радянського Союзу», – розповіла прес-центру проректор з наукової роботи, д-р пед. наук, проф. кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання В. А. Гаманюк.

060521 3

Лекція викладача університету Пардубіце стосувалася також питань історії німецької мови, її особливостей, проблем, пов’язаних із міжкультурними аспектами, відмінностями менталітету європейців, які відображені в мові чехів та інших народів.

Презентація, якою послуговувався лектор, розміщена на сторінці кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання. Усі охочі можуть ознайомитися з нею, сформулювати питання та отримати відповіді під час наступної лекції, яка відбудеться 11 травня поточного року.

Дякуємо за цікаву та ґрунтовну лекцію, яка допомогла розширити свій кругозір
усім, хто долучився до онлайн-зустрічі!
15564
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок