Попри воєнний стан, студенти КДПУ продовжують брати активну участь у програмах академічної мобільності. У межах співпраці з Варшавським університетом з 24 по 29 жовтня 2022 року здобувачі вищої освіти першого бакалаврського рівня освіти й здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету української філології долучаються до спільного проєкту кафедри україністики Варшавського університету та кафедри української мови Києво-Могилянської академії.

Цей проєкт має назву «Szkołа jesienna» – «Осіння школа». Його учасниками від Криворізького педагогічного стали бакалавранти А. Колісник, Т. Куртекова й Д. Рєшетніков, а також магістрантка А. Городецька. Наші здобувачі вищої освіти отримали можливість прослухати курси лекцій із загального мовознавства, сучасної української мови, світового літературного процесу, а також взяти участь у семінарах і колоквіумах, презентувати власні наукові результати.

Одна з лекторок «Осінньої школи», Людмила Підкуймуха, на особистій Facebook-сторінці поділилася своїми враженнями про цей досвід: «Час пролетів неймовірно швидко. Студенти відкриті, вмотивовані, відверті й розумні, а їхні запитання й коментарі дають змогу вірити у гарне майбутнє лінгвістики й перемогу України на всіх фронтах: мовному, культурному, воєнному».

Такий формат співпраці факультету української філології з Варшавським університетом реалізується вже не вперше: у 2021 році першою учасницею схожого проєкту в межах програми академічної мобільності стала студентка Ярослава Примаченко.

Участь наших здобувачів вищої освіті у цьому проєкті буде засвідчено відповідними сертифікатами. На факультеті української філології переконані: представники КДПУ продемонструють високий рівень знань та отримають безцінний досвід навчання у закладах вищої освіти країн ЄС.

20502