Викладачі КДПУ слідкують за світовими тенденціями розвитку науки та активно комунікують із закордонними колегами. Цьогоріч представник кафедри філософії Криворізького педагогічного вже втретє взяв участь у Всесвітньому філософському конгресі — міжнародній зустрічі філософів, що проводиться кожні п'ять років під егідою Міжнародної федерації філософських товариств.

Всесвітні конгреси фокусують філософські знання на глобальних проблемах, сприяють філософській освіті та заохочують розвиток професійних зв'язків між філософами всіх країн. Перший Всесвітній філософський конгрес відбувся в Парижі в 1900 році з нагоди Всесвітньої виставки; серед учасників були Анрі Бергсон, Анрі Пуанкаре та Бертран Рассел.

Старший викладач кафедри філософії, кандидат філософських наук М. М. Брюховецький долучався до Всесвітнього філософського конгресу в Афінах, Пекіні та Римі у 2013, 2018 та 2024 роках відповідно.

«25-й Всесвітній філософський конгрес вражає своїми масштабами. В ньому взяли участь 5723 філософи зі 109 країн. Було проведено 89 тематичних секцій. Тільки на церемонії відкриття були особисто присутні 4400 учасників. Повна програма конгресу лише з прізвищами доповідачів та назвами доповідей займала 552 сторінки. Працював окремий сайт та навіть власний мобільний застосунок», — розповів прес-центру М. М. Брюховецький.

Представник КДПУ виступив з доповіддю «Державні форми капіталізму, феодалізму і рабовласництва: особливості, характеристики та тенденції», до обговорення якої приєдналися італійські та польські колеги. В кулуарах конгресу М. М. Брюховецький поспілкувався про актуальні філософські проблеми штучного інтелекту з одним з найвідоміших американських філософів сучасності Девідом Чалмерсом та головою Міжнародної федерації філософських товариств Лукою Скарантіно.

У Криворізькому педагогічному всебічно сприяють налагодженню та розвитку міжнародної наукової комунікації, популяризації здобутків учених нашого університету в Україні та за кордоном. Бажаємо всім дослідникам плідного професійного спілкування та визначних наукових результатів!

Жовтень 2024