1

Світова спільнота активно підтримує Україну в її боротьбі проти російської агресії. Міжнародне наукове співтовариство не залишається осторонь і всебічно сприяє продовженню плідної роботи своїх українських колег. Значну підтримку надають і потужні наукові співтовариства з логіки, які працюють у різних країнах. Одним із них є Амстердамський університет (Нідерланди), на базі якого 22-23 квітня 2022 року відбулася міжнародна наукова онлайн-подія з питань логіки «Logic4Peace».

Амстердамський університет має велику історію, яка розпочалася ще 1632 року, користується значним авторитетом серед світової академічної спільноти, зберігає багаті наукові традиції та підтримує інноваційну діяльність. Його Інститут логіки, мови та обчислень є одним із провідних центрів наукової думки в цій галузі, де працюють над міждисциплінарними дослідженнями в царині математики, лінгвістики, інформатики, філософії, штучного інтелекту. Інститут долучився й до організації великої наукової онлайн-події «Logic4Peace» задля підтримки нашої держави та українських колег, зокрема з ініціативи професора кафедри логіки та епістемології Соньї Сметс, яка стала співголовою програмного комітету заходу.

2

Лейтмотивом «Logic4Peace» стала ідея про об’єднання світової спільноти, щоб допомогти Україні та її науковцям у боротьбі проти російської агресії. На офіційному сайті події організатори конференції висловлюють прагнення надати моральну й фінансову підтримку своїм колегам з нашої країни. Науковці рішуче засуджують дії країни-агресора й приєднуються до боротьби за базові цінності цивілізованого світу разом з українськими вченими.

Щоб надати підтримку колегам, організатори великої наукової події зв’язалися з представниками української спільноти логіків. Співорганізаторами «Logic4Peace» стали Ірина Хоменко - доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри логіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка й голова Вченої ради КДПУ, доктор філософських наук, проф. Я. В. Шрамко. Це стало продовженням давніх традицій співпраці між науковцями КДПУ й КНУ ім. Т. Шевченка.

3

Серед організаторів конференції - чимало поважних європейських наукових установ і асоціацій. Українських учених підтримують колеги з Нідерландів, Італії, Польщі, Грузії, Бельгії, Швейцарії, Чехії, Франції, Германії, Великої Британії, країн Скандинавії. Наукову подію організували в надзвичайно стислі терміни: на початку квітня було оприлюднено запрошення надсилати тези виступів до 11 квітня, а вже за десять днів, 22-23 квітня, на онлайн-конференції було презентовано й обговорено понад 80 доповідей з актуальних питань сучасної логіки. Результати своїх досліджень від нашого університету презентували проф. Я. В. Шрамко й доц. кафедри філософії Н. П. Козаченко.

Наукову подію завершив виступ українців - співорганізаторів «Logic4Peace» І. Хоменко й Я. Шрамка. Вчені звернулися до логічної наукової спільноти й подякували за підтримку нашої країни та активне засудження російської агресії.

Науковці світу - за Україну! Разом переможемо!

19083
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31