Вступ до магістратури є важливим кроком на шляху становлення майбутнього фахівця. Природничий факультет пропонує отримати якісну професійну підготовку на денній та заочній формі навчання за ступенем вищої освіти «магістр».
У магістратурі факультету здійснюється підготовка за спеціальностями «Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)» зі спеціалізаціями «Психологія» й «Середня освіта (Хімія)» та «Середня освіта (Хімія)» зі спеціалізацією «Середня освіта (Інформатика)» на денній формі та за спеціальністю «Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)» на заочній формі навчання.
Магістранти навчаються 1 рік і 4 місяці. Серед найактуальніших дисциплін — авторські курси викладачів Криворізького педагогічного «Рослинність Криворіжжя», «Зелене будівництво та озеленення пришкільних ділянок», «Практика діагностично-корекційної роботи в закладах освіти», «Розв’язання хімічних задач у сучасній школі», «Інформатична STEM-освіта».
Необхідною умовою вступу до магістратури є успішне складання фахового випробування. Майбутні фахівці з біології мають бути обізнаними в проблемах анатомії людини, ботаніки з основами геоботаніки, генетики з основами селекції, еволюційного вчення, загальної цитології та гістології, зоології, мікробіології і вірусології, основ екології та охорони природи, фізіології людини й тварин, фізіології рослин. Питання саме з цих дисциплін становлять зміст фахового випробування для вступу до магістратури за спеціальністю «Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)».
Програму фахового випробування з хімії також складено відповідно до змісту циклу професійної підготовки бакалаврів цієї спеціальності. Бакалаврам, які бажають вступити до магістратури спеціальності «Середня освіта (Хімія)» необхідно вміти застосовувати теоретичні знання для характеристики класів речовин, розкриваючи залежність властивостей сполук від їх будови; розв’язувати типові розрахункові задачі; складати рівняння хімічних реакцій, що відображають генетичний зв’язок між класами неорганічних і органічних сполук; знати властивості речовин, які широко використовуються в суспільному господарстві та побуті; розуміти наукові принципи найважливіших хімічних виробництв та екологічні наслідки цієї діяльності.
Випускники магістратури отримують кваліфікації викладачів біології або хімії, учителів біології, екології, основ здоров’я, хімії, інформатики; практичного психолога. На другому році навчання майже всі магістранти успішно працевлаштовані за фахом у закладах освіти, лабораторіях промислових підприємств та в інших установах.