З файлами, антивірусами й драйверами вони на «ти», а комп'ютер для них – це не просто технічний засіб, а невіддільна частина життя. З 5 по 18 січня 2022 року студенти спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика) проходять навчально-обчислювальну практику.
Здобувачі вищої освіти кафедри інформатики та прикладної математики навчаються технічному обслуговуванню, модернізації комп’ютерної техніки, роботі із сайтами. На такі типові запитання, як «Як підключити роутер, встановити та відремонтувати ПО?», наші студенти тепер точно знають відповіді. Крім цього, старшокурсники виконували доручення й завдання з комп’ютерної інженерії та програмування, вивчали мову розмітки даних LaTeX, яку використовують для оформлення документів. Робота вирувала на кафедрі інформатики та прикладної математики й в інформаційно-обчислювальному центрі.
Здобувачі вищої освіти отримали можливість відчути себе справжніми спеціалістами. Працівники університету, які мали проблеми з технікою, залишали замовлення, описували проблеми, що виникали, а практиканти знаходили рішення та надавали необхідну допомогу.
Крім цього, молоді люди створили базу IP-адрес усіх наявних технічних пристроїв. Головною особливістю практики стало те, що вона проходила в тісній співпраці з інформаційно-обчислювальним центром, що допомогло успішно поєднати практику з теорією.
«Метою навчально-обчислювальної практики є формування у студентів професійних практичних знань, умінь і навичок, необхідних для успішної роботи з обслуговування персональних комп’ютерів і розв’язування технічних завдань у ролі інженера-програміста. Навчально-обчислювальна практика сприяє розвитку та вдосконаленню професійних умінь і навичок, самостійності ухвалення рішень у реальних умовах шляхом виконання різних практичних завдань, властивих майбутній професійній діяльності. Бакалаври отримують знання та практичні навички створення високоякісних наукових документів і презентацій для підготовки публікацій у фахових наукових виданнях, оформлення майбутніх кваліфікаційних робіт і звітів на високому професійному рівні», - розповіла кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри інформатики та прикладної математики О. Ю. Тарасова.