12 грудня 2018 року в 218 аудиторії головного корпусу відбулася загальноуніверситетська олімпіада з економіки. Проведення цієї олімпіади стало доброю традицією кафедри соціології та економіки.
Одним із найпопулярніших заходів для студентів є олімпіада з фахових дисциплін. Її головна мета полягає в перевірці теоретичних знань студентів паралельно з виконанням практичних завдань. У загальноуніверситетській олімпіаді з економіки взяли участь 58 студентів (переважно ІІІ курсу) факультету географії, туризму та історії, природничого факультету, психолого-педагогічного факультету.
«Щорічно кафедрою соціології та економіки планується проведення олімпіади з економіки. До неї долучалися студенти не профільних спеціальностей: географи, біологи, математики, філологи. Студенти залюбки беруть участь в олімпіаді, адже вони розуміють необхідність елементарних економічних знань», – зазначив кандидат економічних наук, доцент В. І. Баюра.
Перед початком олімпіади учасники заповнили форму з відомостями про себе. Потому кожен із присутніх отримав бланк із завданнями, розподіленими за різними варіантами. Тест містив 10 теоретичних запитань, що передбачали обрання правильної відповіді із запропонованих, а також 2 практичні завдання з розв’язання економічних задач. Усього студент мав змогу отримати 100 балів, що є еквівалентом оцінки за шкалою ECTS. За правильне виконання всіх тестових завдань учасник міг отримати 80 балів і відповідно 20 балів – за розв’язання задач. Студенти повинні були також розрахувати час виконання тестової роботи, адже його було обмежено годиною й двадцятьма хвилинами.
Прес-центр дізнався, які справила враження олімпіада на студентів:
- «Мені не було важко на олімпіаді. Завдання були звичайні, дуже схожі на ті, що ми виконували на парах. Я не можу впевнено стверджувати, яке я посяду місце, можливо, взагалі жодного. Все це залежить від мого талану», – розповідає студент факультету географії, туризму та історії Бушинський Олексій.
- «Завдання олімпіади були не дуже складні, особливо тестові завдання. Я з легкістю їх виконав і, на мою думку, успішно. Виникли певні труднощі з практичною частиною; проте після деяких роздумів я знайшов відповідь, необхідну для розв’язання всіх економічних задач», – зазначає студент природничого факультету Кравцов Олександр.
- «Завдання з економіки не важкі, особливо тестові завдання. Що стосується задач, то вони видались складними для мене саме на етапі розрахунків. Я вирішив взяти участь в олімпіаді, щоб перевірити власні сили й зрозуміти для себе, що я можу, а що ні», – наголошує студент факультету географії, туризму та історії Рубан Толік.
Конкуренція цього року була дуже велика. Протягом тижня викладачі кафедри соціології та економіки опрацьовували результати. Переможні місця розподілилися таким чином:
І місце розділили студентка групи ГОЕ-16 Тресцова Аліна і студентка БХ-16 Макаревич Оксана, які здобули 92 бали.
ІІ місце розділили студентки групи ГОЕ-16 Каращук Єлизавета і Дворняк Євгенія, які отримали однакову кількість балів – 90.
ІІІ місце також розділили між собою студентки групи ХІ-16 Чабан Вікторія і Зубова Інна, які заробили 89 балів.
Очевидно, відстань між призерами мінімальна. Всі переможці фінішували майже з однаковим результатом. За свою наполегливість, сумлінність та розум учасники олімпіади отримують додаткові бали до екзамену чи заліку з економіки. Вітаємо переможців!